Helmut Newton - "Amour de bureau, Paris" 1976
Cornelis Vreedenburgh - Bateau amarré
Jan J. van der Stap - Paysage d'été avec moulin
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1900 à 1944 |
Signé | Signé à la main |
Kunstenaar : Dirk Baksteen (Rotterdam 29 maart 1886 – Antwerpen 24 september 1971)
Titel/Voorstelling : " Oude boom "
Datering : 1966
Medium / Techniek : droge naald ets op papier
Maten : 7 x 11 cm (bladmaat) en 13.5 x 21.5 cm (in lijst)
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed
Dirk Baksteen (Rotterdam 29 maart 1886 – Antwerpen 24 september 1971) ;
Schilder, aquarellist maar vooral etser van de Kempen. Werkt vanaf zijn dertiende in diverse decoratieateliers en volgt ondertussen avondlessen aan de Academie van Rotterdam. Korte opleiding aan de Academie te Antwerpen (1911). Vestigt zich in Mol (1912) en Achterbos (1913) als vriend en discipel van Jakob Smits. Hij maakt kennis met de Amerikaanse etser William Sherwood die hem inwijdt in alle geheimen van de graveertechnieken en hem tevens introduceert bij de Amerikaanse etsers. Realiseert aan de Kempen gewijde etsalbums: De Heilige Kempen (1922), 1886 – 1936 (1936, opgedragen aan wijlen Koningin Astrid), De Oude Kempen (1951) en Het Kempisch Landschap (1956). Verkrijgt in 1932 de Belgische nationaliteit. Zet zich tijdens WOII in voor de voedselbevoorrading, wat hem na de oorlog zwaar wordt aangerekend. Zijn huis en atelier worden in 1944 geplunderd. Na een gevangenschap van drie jaar vestigt hij zich in Antwerpen. Blijft tot in 1970 etsen. Lid van de The Chicago Society of Etchers (1924) en The Printmakers of California (1924). Stichtend lid van La Gravure Originale Belge (1928). Medeoprichter en voorzitter van het Grafisch Genootschap (Antwerpen 1951).
Expédition | |
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Amsterdam, Les Pays-Bas |
Envoi | En raison de sa taille ou de sa fragilité, il n'est pas possible d'envoyer cet article par courrier ordinaire. |
Garantie | |
Garantie | En mettant le lot en vente, j'accepte les conditions de garantie telles qu'elles s'appliquent sur Kunstveiling en ce qui concerne l'exactitude de la description du lot mis aux enchères |
Le vendeur assume l'entière responsabilité de ce lot. Kunstveiling ne fait que fournir la plate-forme pour cette transaction, à finaliser directement avec le vendeur. Plus d'informations.
Retrait sur place | Oui, c'est possible |
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 22-2-2018 à 22:09 |
Heure de fin | 8-3-2018 à 23:39 |