Willem Sandberg - numbered folder 1982 (84/500) and 3 books
Bram Bogart - Colored landscape
Anneke Peereboom - Without title
Peter de Ru - Introvert Portrait
Type of artwork | Prints & Editions |
Year | 1963 |
Technique | Miscellaneous |
Dimensions | 37 x 45 cm (h x w) |
Signed | Unsigned |
Drie originele aluminium drukplaten voor de litho-drukpers van de Nederlandse kunstenaar Metten Koornstra (1912-1978).
-1: “Engel” – 1963.
-2: “Meisje met hoed in landschap” – ca. 1970.
-3: "Meisje bij huizen" – ca. 1970.
Lithoplaat nr. 1 (‘Engel’) is in 1963 afgedrukt in een oplage van 50 exemplaren. De andere 2 drukplaten zijn waarschijnlijk afgedrukt in een oplage van 90 exemplaren. Jaartal is mij onbekend.
-Metten Koornstra maakte zijn tekening rechtstreeks op deze aluminium drukplaat. Op de plaat zit nog de drukinkt, waardoor de afbeelding duidelijk te zien is. De afbeelding op de drukplaat is het spiegelbeeld van de afbeelding op de later gedrukte litho.
-De litho’s werden vanaf deze drukplaat afgedrukt in een oplage van (meestal) 90 exemplaren.
-Afmetingen drukplaat: 37 x 45 cm. Afbeeldingen, respectievelijk ca. 19 x 19 cm, 17 x 23 cm en 15 x 28 cm.
-Herkomst: De drukplaten zijn afkomstig uit het atelier/werkplaats van de kunstenaar.
-Conditie: De drukplaten hebben slijt- en gebruikssporen.
Zie ook de foto’s.
Informatie over de kunstenaar:
In 1946, kocht Koornstra in Limburg een oude litho-drukpers, waarmee hij in zijn atelier een werkplaats startte. Hiermee zou hij een belangrijke bijdrage leveren aan de opbloei van de Nederlandse grafiek na de Tweede Wereldoorlog. Met de hulp van Piet Clement, toentertijd een jonge leerling-drukker, groeide het bedrijfje, Printshop 845 aan de Prinsengracht, uit tot een vermaarde instelling waar prominente kunstenaars uit binnen- en buitenland hun grafiek lieten drukken. Metten Koornstra had zo een belangrijk aandeel in de opbloei van de Nederlandse grafiek.
(bron: o.a. Wikipedia)
-De 3 drukplaten kunnen afgehaald worden in Amsterdam.
-De 3 drukplaten kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Condition | |||||||||||
Condition | Good | ||||||||||
The printing plates have signs of wear and use. See also the photos. | |||||||||||
Shipment | |||||||||||
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Amsterdam, The Netherlands | ||||||||||
Shipment | Parcel post | ||||||||||
Price | Up to 2 kg.
Guarantee | |||||||||||