Hub Boesten - Torrenierie landscape
Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Period | 1945 to 1999 |
Een pentekening uit 1977 van de Nederlandse kunstenaar Piet Klaasse (1918-2001) met een voorstelling van de rivier de Wye in Zuid-Wales.
Gesigneerd, getiteld en ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout.
Afmetingen: Lijst, 45,5 x 60,5 cm. Beeld, 25,5 x 36 cm.
Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn (schrijver en programmeur van het Holland Festival).
Conditie: De tekening is in goede staat. Het papier van de tekening heeft een paar kleine ‘zuurvlekjes’. Het passe-partout is verkleurd en op de hoekpunten van het passe-partout zijn de stukjes tape te zien waarmee de tekening is bevestigd (schijnt enigszins door).
Zie ook de foto’s.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
INFO OVER DE KUNSTENAAR:
Piet Klaasse (Sloten, 6 september 1918 - Eemnes, 25 november 2001) was een Nederlandse aquarellist, graficus, grafisch ontwerper, illustrator, lithograaf, schilder, tekenaar en tekenleraar. Op het Monterrori Lyceum in Amsterdam heeft hij gewerkt als tekenleraar. Zo was hij de tekenleraar van de op 2 december 2013 overleden Mance Post (illustrator van de Guus Kuijer-kinderboeken).
Opleiding: Akademie van beeldende kunsten (Den Haag) 1937-1940 op advies van Paul Citroen.
Piet Klaasse werkte in Amsterdam en woonde sinds 1964 te Eemnes. Na een korte tijd tekenles te hebben gegeven aan het Montessori Lyceum in Amsterdam gaf Piet Klaasse 34 jaar les aan de Gerrit Rietveld Academie (en haar voorloper) in Amsterdam (van 1947 tot 1981).
Voor de illustraties van Sagen en Legenden van de Lage Landen door Eelke de Jong krijgt hij in 1980 een Gouden Penseel.
Onderwerpen van zijn kunst: figuurvoorstelling, Joods genre, landschap (als genre), oorlog, paardenvoorstelling, portret, musicerende figuren, met name Jazzmusici.
Titel: “River Wye by Monmouth, Zuid-Wales”.
Kunstenaar: Piet Klaasse (1918-2001).
Techniek: Pentekening.
Jaartal: 1977.
Ingelijst: Ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout (zonder glasplaat).
Gesigneerd: Rechtsonder.
Zie ook de foto’s.
Klaar om op te hangen.
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
ZZTEK
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Location | Amsterdam, The Netherlands |
Start time | 21-1-2018 at 15:26 |
End time | 29-1-2018 at 19:26 |