5. Bergense school

Bergense school

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1925

Bergense School

Het Noord-Hollandse dorp Bergen werd in het begin van de 20e eeuw een aantrekkelijke plek voor kunstenaars. Hier ontstond dan ook de allereerste expressionistische kunstenaarsbeweging in Nederland, ook wel de Bergense School. Het expressionisme werd gekenmerkt door kubistische invloeden, verzadigde kleuren en sterke contrasten. De voorkeuren van de schilders ging uit naar het stilleven en de menselijke figuur.

Dirk Filarski - Landschap met bruggetje - waarschijnlijk Nunspeet of Giethoorn kopen? Bied vanaf 2850!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Landschap met bruggetje - waarschijnlijk Nunspeet of Giethoorn
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.850
Piet van Wijngaerdt - Bloemstilleven met rode Rozen kopen? Bied vanaf 395!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Bloemstilleven met rode Rozen
Afmetingen75 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
Germ de Jong - 3 catalogi, uit 1986, 1989 en 1999 kopen? Bied vanaf 40!
Germ de Jong (1886-1967) Nederlands 3 catalogi, uit 1986, 1989 en 1999
TechniekSoftcover
Afmetingen23 x 17 cm (h x b)
€ 40
Jan Sluijters - Zich afdrogend naakt kopen? Bied vanaf 220!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Zich afdrogend naakt
TechniekLitho
Afmetingen35 x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 220
Piet van Wijngaerdt - Chrysanten met rood fluweel kopen? Bied vanaf 690!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Chrysanten met rood fluweel
Afmetingen99 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 690
Piet van Wijngaerdt - Paard kopen? Bied vanaf 135!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Paard
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen43 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 135
Adriaan Lubbers - Ingelijste litho: 'The 'L'at Chatham Square' - 1929 kopen? Bied vanaf 350!
Adriaan Lubbers (1892-1954) Nederlands Ingelijste litho: 'The 'L'at Chatham Square' - 1929
TechniekLitho
Afmetingen66 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Dirk Filarski - Aquarel, Oosthuizen - Ingelijst kopen? Bied vanaf 1000!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Aquarel, Oosthuizen - Ingelijst
TechniekAquarel
Afmetingen51 x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.000
Henri Victor Le Fauconnier - Stilleven met bloemen kopen? Bied vanaf 695!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Stilleven met bloemen
Afmetingen83 x 104 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 695
Piet van Wijngaerdt - Rozeweelde kopen? Bied vanaf 575!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Rozeweelde
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 575
Matthieu Wiegman - Tulpen kopen? Bied vanaf 1500!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Tulpen
TechniekGouache
Afmetingen64 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 1.500
Gerrit van der Hoef - VIER (4) Kubistische H.C. houtsnedes met Afrikaanse voorstellingen - gesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
Gerrit van der Hoef (1879-1954) Nederlands VIER (4) Kubistische H.C. houtsnedes met Afrikaanse voorstellingen - gesigneerd
Afmetingen22 x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 38
Matthieu Wiegman - Fontaines des mers Parijs kopen? Bied vanaf 295!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Fontaines des mers Parijs
TechniekAquarel
Afmetingen74 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Ile de la Cité, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Harrie Kuyten - Naakte man kopen? Bied vanaf 150!
Harrie Kuyten (1883-1952) Nederlands Naakte man
TechniekPotlood
Afmetingen76.5 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Matthieu Wiegman - Knielende man kopen? Bied vanaf 150!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Knielende man
TechniekGouache
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150