5. Bergense school

Bergense school

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1925

Bergense School

Het Noord-Hollandse dorp Bergen werd in het begin van de 20e eeuw een aantrekkelijke plek voor kunstenaars. Hier ontstond dan ook de allereerste expressionistische kunstenaarsbeweging in Nederland, ook wel de Bergense School. Het expressionisme werd gekenmerkt door kubistische invloeden, verzadigde kleuren en sterke contrasten. De voorkeuren van de schilders ging uit naar het stilleven en de menselijke figuur.

Er worden 18 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Kees Maks - actrice Ank van der Moer ca.1935 kopen? Bied vanaf 2150!
Kees Maks - actrice Ank van der Moer ca.1935

Geplaatst doorFreddyB

Afmetingen76 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Leo Gestel - Krijt op papier, Naaktstudie - Ingelijst kopen? Bied vanaf 1!
Leo Gestel - Krijt op papier, Naaktstudie - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen81 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen48 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Wim Schuhmacher - Crucifix, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher - Crucifix, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
Edgar Fernhout - Winter, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Edgar Fernhout - Winter, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Leo Gestel - Jan Toorop kopen? Bied vanaf 3500!
Leo Gestel - Jan Toorop

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorhenkpolder

Jaartal1922
TechniekAquarel
Afmetingen77 cm x 67 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Leo Gestel - Jongedame kopen? Bied vanaf 600!
Leo Gestel - Jongedame

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorhenkpolder

Jaartal1930
TechniekHoutskool
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Piet van Wijngaerdt - Tekening Amstelveense weg 1901 kopen? Bied vanaf 50!
Piet van Wijngaerdt - Tekening Amstelveense weg 1901

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorEVart

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen29 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Wim Schuhmacher - Plantjes met insecten, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher - Plantjes met insecten, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Aftersale
Jac. J. Koeman - landelijk thema kopen? Bied vanaf 50!
Jac. J. Koeman - landelijk thema

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorjohanz1

TechniekPotlood
Afmetingen40 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Aftersale
Leo Gestel - Meisje in jurkje kopen? Bied vanaf 2450!
Leo Gestel - Meisje in jurkje

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAntheus2020

Jaartal1930
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen80 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
Aftersale
Leo Gestel - Studie van een Spakenburger visser kopen? Bied vanaf 175!
Leo Gestel - Studie van een Spakenburger visser

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBergh

Jaartal1932
TechniekGouache
Afmetingen19 cm x 13.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBergh

Jaartal1932
TechniekGouache
Afmetingen15.5 cm x 10 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Tjipke visser - Bronzen penning: Artis, 1930 kopen? Bied vanaf 125!
Tjipke visser - Bronzen penning: Artis, 1930

Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1930
TechniekPenning
Afmetingen6.0 cm x 6.0 cm (h x b)
Aftersale
Piet van Wijngaerdt - Olieverf op doek: Roode Amaryllis in Japansch vaasje kopen? Bied vanaf 695!
Piet van Wijngaerdt - Olieverf op doek: Roode Amaryllis in Japansch vaasje

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen76 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
Aftersale
Harrie Kuyten - naaktstudie kopen? Bied vanaf 2250!
Harrie Kuyten - naaktstudie

Geplaatst doorFreddyB

Afmetingen55 cm x 72 cm (h x b)
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Aftersale
Edgar Fernhout - Bouquet met irissen, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Edgar Fernhout - Bouquet met irissen, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Aftersale
Bernard Essers - Strand (+ 3 anderen zie omschrijving) kopen? Bied vanaf 65!
Bernard Essers - Strand (+ 3 anderen zie omschrijving)

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorAPVS

Jaartal1919
Afmetingen30 cm x 32 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst