5. De Branding

De Branding

Opgericht in 1917 - opgeheven in 1926

De Branding

In 1917 werd de Branding in Rotterdam opgericht nadat het werk van een groep jonge Rotterdamse kunstenaars was geweigerd op de Vierjaarlijksche Tentoonstelling. De Branding had als doel de stad Rotterdam meer in aanraking te brengen met de moderne kunst, door het onder andere zelf te maken en te tonen. De Branding week soms uit naar Utrecht, Amsterdam of Den Haag, dus ook buiten Rotterdam werden de tentoonstellingen gehouden. De leden van de Branding hadden verschillende stijlen. Echter, veel leden van de Branding werden beïnvloed door het occulte en esoterische stromingen. Ze wilden de "vibratie van het innerlijk wezen" uitbeelden. Het gaat in de werken van de Branding-kunstenaars om de uitdrukking van de ziel. Toch zijn de werken van de leden van de Branding zeer verschillend.

Er worden 7 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jan Sirks - Rotterdam - Delftsche Vaart kopen? Bied vanaf 45!
Jan Sirks - Rotterdam - Delftsche Vaart

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorErwinKoster

TechniekEts
Afmetingen47 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wim Schuhmacher - Litho, Mediterrane haven kopen? Bied vanaf 1!
Wim Schuhmacher - Litho, Mediterrane haven

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout

Aftersale items

Aftersale
Jan Sirks - C5162-2, Rotterdam voor 10-05-1940 kopen? Bied vanaf 25!
Jan Sirks - C5162-2, Rotterdam voor 10-05-1940

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekEts
Afmetingen37.5 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!
Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRijnmondToen

TechniekEts
Afmetingen18.1 cm x 13.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen48 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Aftersale
Wim Schuhmacher - Crucifix, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher - Crucifix, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Aftersale
Wim Schuhmacher - Plantjes met insecten, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher - Plantjes met insecten, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria