5. De Witte

De Witte

Opgericht in 1782

Nieuwe of Littéraire Sociëteit de Witte

Nieuwe of Littéraire Sociëteit De Witte werd opgericht door jonge notabelen als een vereniging voor 'gezellig verkeer en geoorloogde uithuizigheid'. De naam De Witte ontleent de vereniging uit het oorspronkelijk witte gebouw dat niet meer bestaat. In 1798 werd de Nieuwe Societeit, zoals de vereniging toen genoemd werd, door de overheid ontbonden. De vereniging werd echter stilletjes voortgezet als koffiehuis en in 1802 opnieuw opgericht als Nieuwe of Littéraire Sociëteit De Witte. Nieuw vanwege het feit dat het een heroprichting was, littérair als voorwendsel om te ontkomen aan de beperkingen die in de Franse tijd bestonden ten aanzien van verenigingen. De huidige doelstelling die De Witte tegenwoordig handhaaft betreft het bevorderen van het onderling verkeer tussen de leden en de beoefening van haar leden van de letterkunde, de schone kunsten, geschiedkunde en andere wetenschappen. De vereniging zit in het gelijknamige gebouw te Den Haag.

Jan Toorop - Ingelijste litho: 'Transport' - 1905 kopen? Bied vanaf 395!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Ingelijste litho: 'Transport' - 1905
Techniek Litho
Afmetingen 69 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 395
Albert Termote - 2 grote beelden: Sint-Petrus en Sint-Johannes kopen? Bied vanaf 700!
Albert Termote (1887-1978) Nederlands 2 grote beelden: Sint-Petrus en Sint-Johannes
Techniek Keramiek
Afmetingen 82 x 27 x 28 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 700
Jan Toorop - MADONNA MET KIND kopen? Bied vanaf 135!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands MADONNA MET KIND
Techniek Isografie
Afmetingen 55 x 42 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 135
Jan Toorop - 'Dorst naar Rechtvaardigheid' kopen? Bied vanaf 60!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands 'Dorst naar Rechtvaardigheid'
Techniek Isografie
Afmetingen 27 x 32 cm (h x b)
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Pieter de Josselin de Jong - De Drinker - Ets kopen? Bied vanaf 45!
Pieter de Josselin de Jong (1861-1906) Nederlands De Drinker - Ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 23 x 15 cm (h x b)
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 45
Arnold Bernard Neujean - ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater" kopen? Bied vanaf 40!
Arnold Bernard Neujean (1887-1959) Nederlands ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater"
Techniek Aquarel
Afmetingen 32 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 40
Carel Nicolaas Storm van 's-Gravesande - " CANAL DE DORDRECHT " kopen? Bied vanaf 150!
Carel Nicolaas Storm van 's-Gravesande (1841-1924) Nederlands " CANAL DE DORDRECHT "
Techniek Ets
Afmetingen 26 x 17 cm (h x b)
€ 150
Willy Sluiter - De Nieuwe Amsterdammer kopen? Bied vanaf 150!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands De Nieuwe Amsterdammer
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 48 x 31.5 cm (h x b)
€ 150
Frans Smissaert - Twee reigers kopen? Bied vanaf 400!
Frans Smissaert (1862-1944) Nederlands Twee reigers
Techniek Olieverf
Afmetingen 35 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Piet van der Hem - Piet van der Hem "Buurtpraatje" kopen? Bied vanaf 40!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands Piet van der Hem "Buurtpraatje"
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 24 x 16 cm (h x b)
€ 40
Willy Sluiter - Woonwagens kopen? Bied vanaf 375!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Woonwagens
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 69 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Jan Toorop - litho | 'De Mijnwerker' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands litho | 'De Mijnwerker'
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 38 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Jozef Israëls - Twee heren kopen? Bied vanaf 650!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Twee heren
Techniek Houtskool
Afmetingen 52 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 350!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Portret - olieverf - 1924
Techniek Olieverf
Afmetingen 100 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 350