5. Minimal art

Minimal art

Opgericht in 1963

Minimal art

Minimal Art oftewel minimalisme is geen officiele georganiseerde groep of beweging. Met de term minimal art beschreven critici schijnbaar simpele geometrische constructies te beschrijven. Deze kunstvorm begon in de Verenigde Staten, en verspreidde zich toen naar het Europese continent. In Italië ontstond de aanverwante stroming Arte Povera. Het kwam op als reactie op het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. Binnen de Minimal Art stroming probeerden de kunstenaars met zo eenvoudig mogelijke middelen een relatie aan te gaan met de omgeving. Dit zorgde voor een spanning, vanwege de tegenstelling met de omgeving, was waar het om draaide.

Er worden 16 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Aftersale items

Jan Schoonhoven - 1981 kopen? Bied vanaf 900!
Jan Schoonhoven - 1981Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorardworks
Jaartal1981
Afmetingen68 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKiewitKunst
Jaartal1987
Afmetingen50 cm x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorKiewitKunst
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - 12 werken : de complete map Formatie nr.54 kopen? Bied vanaf 2450!
Jan Schoonhoven - 12 werken : de complete map Formatie nr.54Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKunstbedrijf
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Sol LeWitt - 'Five Geometric Figures in Five Colors, kopen? Bied vanaf 800!
Sol LeWitt - 'Five Geometric Figures in Five Colors,Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorartleas
Jaartal1986
Afmetingen53 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Schoonhoven - Formatie, zeefdruk kopen? Bied vanaf 275!
Jan Schoonhoven - Formatie, zeefdrukGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorRosser
Jaartal1987
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - Vorm, zeefdruk kopen? Bied vanaf 375!
Jan Schoonhoven - Vorm, zeefdrukGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKiewitKunst
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorKiewitKunst
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorKiewitKunst
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorRosser
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - Formatie + map en introductietekst kopen? Bied vanaf 350!
Jan Schoonhoven - Formatie + map en introductietekstGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorDabra_art
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - zonder titel kopen? Bied vanaf 925!
Jan Schoonhoven - zonder titelGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKunstbedrijf
Jaartal1988
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorKunstbedrijf
Jaartal1988
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorKunstbedrijf
Jaartal1988
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorRosser
Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - zonder titel 1988 kopen? Bied vanaf 825!
Jan Schoonhoven - zonder titel 1988Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKunstbedrijf
Jaartal1988
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst