5. Prix de Rome

Prix de Rome

Opgericht in 1807

Prix de Rome

In deze groep vind u de winnaars van de Prix de Rome.

De Prix de Rome is een prestigieuze aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars en architecten. Geïnspireerd door de klassieke oudheid richtte koning Lodewijk XIV in 1666 een prijs op die jonge kunstenaars in staat moest stellen de kunst van de klassieke oudheid te kunnen bestuderen in Rome. In 1807 voerde Lodewijk Napoleon de prijs in Nederland en België in, waarna in 1817 Koning Willem I het bestaan van de prijs bevestigde, als onderdeel van de oprichting van de Koninklijke Akademie. De prijs is sinds 1985 onderverdeeld in 10 categorieën: tekenen, grafiek, schilderen, theater/beeldende kunst, architectuur, stedenbouw & landschapsarchitectuur, fotografie, film & video, beeldhouwen en beeldende kunst & publieke ruimte. De prijs heeft zich in de ruim 200 jaar regelmatig vernieuwd, maar het doel is altijd gebleven om getalenteerde beeldend kunstenaars en architecten te stimuleren. Sinds 2011 is de Prix de Rome ondergebracht bij het Mondriaan Fonds.

Jules Lagae - Exposition International de Bruxelles 189 kopen? Bied vanaf 100!
Jules Lagae (1862-1931) Belgisch Exposition International de Bruxelles 189
Techniek Brons
Afmetingen 7 x 7 x 0.3 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 100
1 bieding
Marien Schouten - Zonder titel, 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Marien Schouten (1956) Nederlands Zonder titel, 1986
Techniek Litho
Afmetingen 85 x 115 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Albert Besnard - Les nouvelles. Dame à contre-jour, kopen? Bied vanaf 125!
Albert Besnard (1849-1934) Frans Les nouvelles. Dame à contre-jour,
Techniek Ets
Afmetingen 7.1 x 12.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 125
Tjeerd Bottema - Ets, Molentje bij Leiden kopen? Bied vanaf 50!
Tjeerd Bottema (1884-1978) Nederlands Ets, Molentje bij Leiden
Techniek Ets
Afmetingen 31 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Charles Eyck - Schetsboek van Charles Eyck kopen? Bied vanaf 35!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands Schetsboek van Charles Eyck
Techniek Softcover
Afmetingen 20 x 25 cm (h x b)
€ 35
Charles Eyck - Litho: Arc du Carrousel - 1947 kopen? Bied vanaf 50!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands Litho: Arc du Carrousel - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 49 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
Charles Eyck - Litho: Patio - 1947 kopen? Bied vanaf 50!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands Litho: Patio - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 49 x 63 cm (h x b)
€ 50
Charles Eyck - Litho: Vrouw - 1947 kopen? Bied vanaf 45!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands Litho: Vrouw - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 49 cm (h x b)
€ 45
Ad Dekkers - 8 kaarten in een doos - 1970 kopen? Bied vanaf 199!
Ad Dekkers (1938-1974) Nederlands 8 kaarten in een doos - 1970
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 20 x 20 cm (h x b)
€ 199
Gustave Camus - Bij volle Maan kopen? Bied vanaf 75!
Gustave Camus (1914-1984) Belgisch Bij volle Maan
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Sander Wijnants - Le Chemineau - Ets kopen? Bied vanaf 55!
Sander Wijnants (1903-1953) Belgisch Le Chemineau - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 26.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Pieter Defesche - Gouache 'Ontwaken' 1960-1970 kopen? Bied vanaf 975!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands Gouache 'Ontwaken' 1960-1970
Techniek Gouache
Afmetingen 80.5 x 95.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 975
Engelien Reitsma-Valenca - Gelukswens 1963 - Gravure kopen? Bied vanaf 27!
Engelien Reitsma-Valenca (1889-1981) Nederlands Gelukswens 1963 - Gravure
Techniek Gravure
Afmetingen 12.5 x 9 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 27
Ad Dekkers - 6 reliëf borden, gebonden als blokboek kopen? Bied vanaf 100!
Ad Dekkers (1938-1974) Nederlands 6 reliëf borden, gebonden als blokboek
Techniek Softcover
Afmetingen 20 x 20 cm (h x b)
€ 100
Erik Andriesse - uniek werk : Monotype `rooie hond´ - zeer fraai ingelijst kopen? Bied vanaf 890!
Erik Andriesse (1957-1993) Nederlands uniek werk : Monotype `rooie hond´ - zeer fraai ingelijst
Techniek Monotype
Afmetingen 50 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 890
Albert Verschuuren - Religieuze mannen kopen? Bied vanaf 50!
Albert Verschuuren (1887-1953) Nederlands Religieuze mannen
Techniek Olieverf
Afmetingen 90 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Kuno Brinks - Vogels in exotisch landschap kopen? Bied vanaf 40!
Kuno Brinks (1908-1992) Nederlands Vogels in exotisch landschap
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Alfons Van Meirvenne - Schilderij van een landschap kopen? Bied vanaf 450!
Alfons Van Meirvenne (1932) Belgisch Schilderij van een landschap
Techniek Olieverf
Afmetingen 78 x 98 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Alfons Van Meirvenne - Portret oude man kopen? Bied vanaf 100!
Alfons Van Meirvenne (1932) Belgisch Portret oude man
Techniek Potlood
Afmetingen 58 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Jos Mous - 2 arbeiders in de haven kopen? Bied vanaf 160!
Jos Mous (1896-1968) Belgisch 2 arbeiders in de haven
Techniek Olieverf
Afmetingen 74 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 160
Tjeerd Bottema - Molen de Stier in Leiden kopen? Bied vanaf 75!
Tjeerd Bottema (1884-1978) Nederlands Molen de Stier in Leiden
Techniek Ets
Afmetingen 48 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Alfons Van Meirvenne - De Haan kopen? Bied vanaf 220!
Alfons Van Meirvenne (1932) Belgisch De Haan
Techniek Aquarel
Afmetingen 77 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 220
Pieter Defesche - Verkleedhokjes op het strand kopen? Bied vanaf 120!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands Verkleedhokjes op het strand
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 70 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 120
Pieter Defesche - Strandbar kopen? Bied vanaf 120!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands Strandbar
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 70 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 120
Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!
Johannes Bernards Sleper (1919-2002) Nederlands Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar
Techniek Preeg/Blinddruk
Afmetingen 59.5 x 83.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 38
Jan Cobbaert - ORIGINEEL WERK (OLIEVERF) kopen? Bied vanaf 4500!
Jan Cobbaert (1909-1995) Belgisch ORIGINEEL WERK (OLIEVERF)
Techniek Olieverf
Afmetingen 70 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 4.500
Charles Eyck - Vase mit Blumen und Pflanzen kopen? Bied vanaf 1000!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands Vaas met bloemen en planten
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 60 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Tjeerd Bottema - Bij de haard kopen? Bied vanaf 120!
Tjeerd Bottema (1884-1978) Nederlands Bij de haard
Techniek Ets
Afmetingen 53 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 120
Tjeerd Bottema - Strandgezicht kopen? Bied vanaf 180!
Tjeerd Bottema (1884-1978) Nederlands Strandgezicht
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 180
Auke Hettema - Jan van Hooff kopen? Bied vanaf 400!
Auke Hettema (1927-2004) Nederlands Jan van Hooff
Techniek Brons
Afmetingen 44 x 12.5 x 10 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 400
Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1975- monochrome litho -potloodgesigneerd met opdracht kopen? Bied vanaf 30!
Johannes Bernards Sleper (1919-2002) Nederlands Fascinerende -1975- monochrome litho -potloodgesigneerd met opdracht
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 69.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 30
Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- Ets & heliogravure "Onschuld" potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 46!
Johannes Bernards Sleper (1919-2002) Nederlands Fascinerende -1973- Ets & heliogravure "Onschuld" potloodgesigneerd
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 46
Gooitzen - Industriële voorstelling kopen? Bied vanaf 225!
Gooitzen (1932-2004) Nederlands Industriële voorstelling
Techniek Brons
Afmetingen 13 x 8.5 x 8 cm (h x b x d)
€ 225
Alfons Blomme - West Keys Elle kopen? Bied vanaf 250!
Alfons Blomme (1889-1979) Belgisch West Keys Elle
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 40 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Alfons Blomme - Stalhille kopen? Bied vanaf 50!
Alfons Blomme (1889-1979) Belgisch Stalhille
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Walter Vaes - Portret van kunstenaar met pijp kopen? Bied vanaf 30!
Walter Vaes (1882-1958) Belgisch Portret van kunstenaar met pijp
Techniek Ets
Afmetingen 21 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 30