Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar

Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!
Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!Johannes Bernards Sleper - Fascinerende -1973- reliëfdruk "Vogue - zelfportret" Epr. D'Art. exemplaar kopen? Bied vanaf 38!
  • Johannes Bernards Sleper (1919-2002)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1973
TechniekPreeg/Blinddruk
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen59.5 x 83.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageE.A.
Bijzondere en zeer grote gemengde druktechniek (handgekleurde reliëfdruk, aquatint) op geschept papier, die jan Sleper in 1973 als E.A. exemplaar heeft gemaakt. Getiteld "Vogue" met aan de rechterzijde zijn eigen geëtste portret. Verkeert in zeer goede conditie met fel groene pigmenten. Linksonder met potlood gesigneerd en gedateerd.

Johannes Bernardus (Jan) Sleper of J.B. Sleper (Hilversum, 18 augustus 1919 – Amsterdam, 3 januari 2000) was een Nederlandse beeldhouwer, schilder, graficus, tekenaar en illustrator

Sleper volgde van 1932 tot 1935 een opleiding aan de Amsterdamse Grafische School in Amsterdam en bezocht tussen 1936 en 1942 de ateliers van Co Breman in Laren, Gerard Koekkoek in Hilversum en Willem van Konijnenburg in Den Haag. Hij studeerde van 1938 tot 1942 aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam.

Sleper won in 1938 de G.J. Thieme studieprijs, alsmede de Willink van Collenprijs in 1940 voor schilderkunst. Hij ontving de prestigieuze Prix de Rome voor schilderkunst in 1942 en de Prix de Rome voor grafische kunst in 1948. Gedurende 1949 en 1950 verbleef hij in Italië en Spanje en in 1951 in Frankrijk. In 1953 vestigde hij zich in Breda, waar hij doceerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten Sint-Joost. Tot zijn leerlingen behoorden Cor van Gulik, Piet Hohmann, Anneke Kuyper, Jan Michielsen en Ad Willemen.

De kunstenaar was werkzaam als etser, grafisch ontwerper, aquarellist, illustrator, lithograaf, houtgraveur, tekenaar, beeldhouwer en keramist. Hij ontwierp in de jaren 1946 tot 1951 bankbiljetten voor De Nederlandsche Bank, onder andere in 1949 het biljet van 25 gulden. Hij vervaardigde boekbanden en -omslagen, alsmede koper- en houtgravures en litho's voor boekuitgaven van diverse uitgeverijen. Hij was lid van Sint Lucas, de Sociëteit Teisterbant, de Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunst, de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars en de Brabantse Kunststichting

Reliëfdruk is een verzamelwoord voor verdiept of verhoogt drukken waarbij er een zichtbaar en voelbaar reliëf achterblijft. Een verhoogde stempel met het beeld van het uiteindelijke ontwerp wordt met grote druk in het papier geperst en zo ontstaat er een reliëf. Het reliëf kan zowel van inkt of folie zijn het zogenaamde Letterpress of hotfoil stamping. Ook kan het reliëf uit alleen de afdruk van de stempel bestaan en als het papier voldoende dik is zal deze afdruk goed te zien en te voelen zijn.

2 kleine scheurtjes in de witte marge linkerzijde. Voor de rest in zeer goede conditie.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 40,00
Europese Unie € 40,00
Wereldwijd € 75,00

Starttijd31-3-2024 om 21:45
Eindtijd9-4-2024 om 22:36
Openingsbod € 38
ObjectlocatiePurmerend,  Nederland