5. Société Royale des Beaux-Arts

Société Royale des Beaux-Arts

Opgericht in 1808 - opgeheven in 1877

Société Royale des Beaux-Arts

In het begin van de negentiende eeuw ontstond er onder jonge kunstenaars een behoefte aan een platform voor het tentoonstellen van hun werk. Daarnaast wilden ze ook graag hun ideeën uitwisselen en bediscussiëren. Dit leidde tot de oprichting van de Société des Arts de Gang in 1808, maar werd al snel herbenoemd tot de Société des Beaux-Arts de Gand. Het doel van de vereniging was om de vooruitgang van de kunsten te promoten den kunstenaars te ondersteunen. De vereniging bepleitte artistieke vrijheid ten aanzien van stijl en onderwerp. De Société promootte kunstwerken, richtte wedstrijden in en organiseerde tentoonstellingen. Na 1877 is er geen spoor meer te vinden van de Société te vinden.

Johannes Christiaan Schotel - Aan de wind op woelig water kopen? Bied vanaf 7500!
Johannes Christiaan Schotel (1787-1838) Nederlands Aan de wind op woelig water
Afmetingen43 x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 7.500