5. Surrealisme

Surrealisme

Opgericht in 1924

Surrealisme

De oprichter van het surrealisme, André Breton, zag de kunstenaar als een ziener in opstand tegen de maatschappij. Hieruit komt het idee voort dat de surrealisten de manier van denken van mensen wilden veranderen. Het surrealisme wilde het onderbewustzijn bevrijdden, en het onderbewuste verenigen met het bewustzijn. Dit gebeurd door meestal te schilderen in een hyperrealistische stijl, die vreemde dingen uitbeeldt die voortkomen uit het onderbewuste, met name dromen. De werken kunnen echter ook abstract zijn, zoals die van Joan Miró. Enkele technieken die worden gebruikt in het surrealisme zijn collage, automatisme, frottage en decalcomanie. Een grote invloed hierop kwam van de ideeën van Freud. Het surrealisme was een uitloper van dada, die ook grenzen wilden vervagen.

Rene Magritte - lithografie - Georgette Magritte kopen? Bied vanaf 325!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch lithografie - Georgette Magritte
TechniekLitho
Afmetingen73.5 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 325
Herman Krikhaar - Zeefdruk: "l'amour pour" - 1995 kopen? Bied vanaf 79!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands Zeefdruk: "l'amour pour" - 1995
Afmetingen46.5 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 79
Andre Masson - Atelier Mourlot New York kopen? Bied vanaf 50!
Andre Masson (1896-1987) Frans Atelier Mourlot New York
TechniekLitho
Afmetingen71 x 53 cm (h x b)
€ 50
Salvador Dali - Leo Quasi Bos Comedens Paleas kopen? Bied vanaf 95!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Leo Quasi Bos Comedens Paleas
Afmetingen49 x 36 cm (h x b)
DragerKarton
€ 95
Guðmundur Erro - "SWORDSLADY" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 280!
Guðmundur Erro (1932) IJslander Lithographie 1997 (Erker-Presse/St.Gallen) - Auflage 90 - e/a
TechniekLitho
Afmetingen59.5 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280
Guðmundur Erro - "Moonwalker" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 200!
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Salvador Dali - The Temptation of St. Anthony kopen? Bied vanaf 105!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans The Temptation of St. Anthony
TechniekGiclée
Afmetingen11 x 14 cm (h x b)
€ 105
Salvador Dali - Ets "La coupe offerte" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 800!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "La coupe offerte" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 800
Salvador Dali - Ets "La fuite de Satan" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 800!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "La fuite de Satan" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 800
Salvador Dali - Ets "La Tentation" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 800!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "La Tentation" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 800
Salvador Dali - Ets "L'arbre de vie" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 800!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "L'arbre de vie" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 800
Salvador Dali - originele illustratie van Salvador Dali voor La Divine Comedie de Dante kopen? Bied vanaf 100!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans originele illustratie van Salvador Dali voor La Divine Comedie de Dante
TechniekGravure
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
€ 100
TechniekGravure
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
€ 100
Frits van den Berghe - Twee figuren in gesprek in kleedkamer kopen? Bied vanaf 600!
Frits van den Berghe (1883-1939) Belgisch Twee figuren in gesprek in kleedkamer
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen30.5 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 600
Rene Magritte - La page blanche kopen? Bied vanaf 400!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch La page blanche
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdNaam gedrukt
IngelijstIngelijst
€ 400
Salvador Dali - El triomf i el rodoli - Signierte Orig. Lithographie - nur 43 numm. Exemplare kopen? Bied vanaf 690!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans El triomf i el rodoli - Signierte Orig. Lithographie - nur 43 numm. Exemplare
TechniekLitho
Afmetingen65 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 690
Tonny Kristians - Fantasie landschap kopen? Bied vanaf 200!
Tonny Kristians (1907-1977) Nederlands Fantasie landschap
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen60 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Leonor Fini - Fêtes Secrètes kopen? Bied vanaf 50!
Leonor Fini (1908-1996) Frans Fêtes Secrètes
TechniekHardcover
Afmetingen37 x 29 cm (h x b)
€ 50
Jakop Slegt - Surrealistische stad kopen? Bied vanaf 50!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Surrealistische stad
TechniekOffset
Afmetingen35.5 x 49 cm (h x b)
€ 50
Hans Arp - Uitgave Gerd Hatje, 1957 kopen? Bied vanaf 50!
Hans Arp (1888-1966) Duits Frans Uitgave Gerd Hatje, 1957
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Leonor Fini - 2 meisjes aan een bank kopen? Bied vanaf 285!
Leonor Fini (1908-1996) Frans 2 meisjes aan een bank
TechniekEts
Afmetingen41 x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 285
Hans Wap - Zie foto kopen? Bied vanaf 68!
Hans Wap (1943) Nederlands Zie foto
Afmetingen68 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 68
Joop Moesman - Op wacht, litho kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Op wacht, litho
TechniekLitho
Afmetingen33 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Handen, litho kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Handen, litho
TechniekLitho
Afmetingen24 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Rene Magritte - Rene Magritte, Originalfarblithografie kopen? Bied vanaf 1190!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Rene Magritte, Originalfarblithografie
TechniekLitho
Afmetingen43.8 x 59.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.190
Hans Wap - Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998
Afmetingen56.5 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Zeefdruk: Spinning tops - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Spinning tops - 1998
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Edelhert, Aarde en Wolf kopen? Bied vanaf 70!
Hans Wap (1943) Nederlands Edelhert, Aarde en Wolf
Afmetingen55 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Albert Robbe - Vier verschillende werken kopen? Bied vanaf 50!
Albert Robbe (1943) Nederlands Vier verschillende werken
Afmetingen38 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 50
Jakop Slegt - Jakop Slegt - off-set print uit 1965 - kopen? Bied vanaf 50!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Jakop Slegt - off-set print uit 1965 -
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen36 x 49 cm (h x b)
€ 50
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen36 x 49 cm (h x b)
€ 50
Paul Delvaux - Melancolie kopen? Bied vanaf 900!
Paul Delvaux (1897-1994) Belgisch Melancolie
TechniekEts
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 900
Salvador Dali - Cheval de Triomph - overwinnings Paard kopen? Bied vanaf 225!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Cheval de Triomph - overwinnings Paard
TechniekLitho
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Salvador Dali - Shakespeare - much ado about ... ets met aquatint ## in prijs verlaagd ## kopen? Bied vanaf 475!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Shakespeare - much ado about ... ets met aquatint ## in prijs verlaagd ##
TechniekEts
Afmetingen55 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 475
Herman Krikhaar - Hommage aan COBRA (vierluik) kopen? Bied vanaf 290!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands Hommage aan COBRA (vierluik)
TechniekLitho
Afmetingen37 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 290
Salvador Dali - The Kiss kopen? Bied vanaf 500!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans The Kiss
TechniekEts
Afmetingen74 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 500
Olivier Lamboray - The Spin of Happiness (2009) kopen? Bied vanaf 1200!
Olivier Lamboray (1968) Belgisch The Spin of Happiness (2009)
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.200
Hans Wap - "Babel" kopen? Bied vanaf 50!
Hans Wap (1943) Nederlands "Babel"
Afmetingen81.5 x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Joop Moesman - zeldzame proefdruk in kleur litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands zeldzame proefdruk in kleur litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
TechniekLitho
Afmetingen40 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984
TechniekLitho
Afmetingen40 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Litho: Handen - 1979 kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Handen - 1979
TechniekLitho
Afmetingen40 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Jean Lurcat - Eiffeltoren (c7) kopen? Bied vanaf 75!
Jean Lurcat (1892-1966) Frans Eiffeltoren (c7)
TechniekEts
Afmetingen39 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Leonor Fini - 6 x kleurenets 1976 kopen? Bied vanaf 250!
Leonor Fini (1908-1996) Frans 6 x kleurenets 1976
TechniekEts
Afmetingen30 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Guðmundur Erro - "SWORDSLADY" 2001 - Auflage 199 - signiert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 300!
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300
Salvador Dali - The Crucifixion, 1954 kopen? Bied vanaf 85!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans De kruisiging, 1954
TechniekOffset
Afmetingen80 x 60 cm (h x b)
€ 85