5. Teekenmaatschappij

Teekenmaatschappij

Opgericht in 1876 - opgeheven in 1938

Hollandsche Teekenmaatschappij

Binnen Nederland hadden de aquarellisten tot de oprichting van de Hollandsche Teekenmaatschappij in Den Haag weinig tot geen podium om hun werken te exposeren. Daarom werd er besloten om hier een vereniging voor op te richten die aquarellen op de markt kon stimuleren. Op deze manier ontstond de Hollandsche Teekenmaatschappij. De Teekenmaatschappij is een stille dood gestorven, met het laatste bericht omstreeks 1938.

Willy Sluiter - Woonwagens kopen? Bied vanaf 375!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Woonwagens
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen69 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375
Johan Hendrik van Mastenbroek - Haringvliet te Rotterdam kopen? Bied vanaf 298!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands Haringvliet te Rotterdam
TechniekPotlood
Afmetingen33.5 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 298
Johannes Bosboom - Geen titel. kopen? Bied vanaf 250!
Johannes Bosboom (1817-1891) Nederlands Geen titel.
TechniekAquarel
Afmetingen44 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Willem van Borselen - zondagmorgen wandeling kopen? Bied vanaf 825!
Jan Willem van Borselen (1825-1892) Nederlands zondagmorgen wandeling
Afmetingen19 x 24 cm (h x b)
DragerPaneel
€ 825
Willem van Konijnenburg - Ruiter. Steigerend paard. Groot! kopen? Bied vanaf 99!
Willem van Konijnenburg (1868-1943) Nederlands Ruiter. Steigerend paard. Groot!
TechniekLitho
Afmetingen59 x 49 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 99
Fredericus van Rossum du Chattel - Visser verzamelt zijn netten kopen? Bied vanaf 1250!
Fredericus van Rossum du Chattel (1856-1917) Nederlands Visser verzamelt zijn netten
TechniekAquarel
Afmetingen70 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Julius J. van de Sande Bakhuyzen - Hollands landschap kopen? Bied vanaf 50!
Julius J. van de Sande Bakhuyzen (1835-1925) Nederlands Hollands landschap
TechniekLitho
Afmetingen25 x 17.8 cm (h x b)
€ 50
Jacob Maris - zonder titel kopen? Bied vanaf 900!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands zonder titel
Afmetingen18 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
€ 900
Isaac Israels - 7 boekwerken kopen? Bied vanaf 50!
Isaac Israels (1865-1934) Nederlands 7 boekwerken
TechniekHardcover
Afmetingen31 x 24 cm (h x b)
€ 50
Otto Eerelman - Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard
TechniekLitho
Afmetingen44.5 x 59 cm (h x b)
€ 50
Otto Eerelman - Paardenrassen kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen
TechniekLitho
€ 50
Johan Hendrik van Mastenbroek - Aan de kade in Rotterdam kopen? Bied vanaf 850!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands Aan de kade in Rotterdam
TechniekAquarel
Afmetingen45 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 850
Marius Bauer - ets- proefdruk- nr.71, gesigneerd r.o. kopen? Bied vanaf 149!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands ets- proefdruk- nr.71, gesigneerd r.o.
TechniekEts
Afmetingen21 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 149
Otto Eerelman - EAST PRUSSIAN HORSE kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands EAST PRUSSIAN HORSE
TechniekLitho
Afmetingen64 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Otto Eerelman - horse persane kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands horse persane
TechniekLitho
Afmetingen64 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jozef Israëls - Aleida, vrouw v.d. kunstenaar - ets uit 1875, met inkt gesigneerd - kopen? Bied vanaf 325!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Aleida, vrouw v.d. kunstenaar - ets uit 1875, met inkt gesigneerd -
TechniekEts
Afmetingen42 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Jan Voerman - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Jan Voerman (1857-1941) Nederlands 3 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen24 x 17 cm (h x b)
€ 50
Johan Hendrik van Mastenbroek - De veerpont - wintergezicht kopen? Bied vanaf 4250!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands De veerpont - wintergezicht
Afmetingen70 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 4.250
Hendrik Willem Mesdag - 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
€ 50
Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944 kopen? Bied vanaf 595!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Olieverf op doek: Heren portret - 1944
Afmetingen78 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 595
Marius Bauer - Ets: Ossenkar voor een tempel kopen? Bied vanaf 349!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands Ets: Ossenkar voor een tempel
TechniekEts
Afmetingen74 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 349
Jozef Israëls - Josef Israëls - ets - Zittend meisje met mand op den rug kopen? Bied vanaf 200!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Josef Israëls - ets - Zittend meisje met mand op den rug
TechniekEts
Afmetingen30 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Marius Bauer - De Sfinx van Gizeh, litho kopen? Bied vanaf 450!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands De Sfinx van Gizeh, litho
TechniekLitho
Afmetingen41 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Marius Bauer - Portaal van een moskee, ets kopen? Bied vanaf 295!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands Portaal van een moskee, ets
TechniekEts
Afmetingen62 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 350!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Portret - olieverf - 1924
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Jan Hendrik Weissenbruch - Landweg met bosrand kopen? Bied vanaf 625!
Jan Hendrik Weissenbruch (1824-1903) Nederlands Landweg met bosrand
TechniekGouache
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 625
Johan Hendrik van Mastenbroek - Dorp Overschie en boerderij aan de Schie kopen? Bied vanaf 640!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands Dorp Overschie en boerderij aan de Schie
TechniekAquarel
Afmetingen39 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 640
Willy Sluiter - Vollendamse Vissers kopen? Bied vanaf 650!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Vollendamse Vissers
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen56 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Jozef Israëls - Twee heren kopen? Bied vanaf 650!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Twee heren
TechniekHoutskool
Afmetingen52 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Otto Eerelman - Boerenbruiloft kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Boerenbruiloft
TechniekHeliogravure
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Hendrik Willem Mesdag - PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen kopen? Bied vanaf 10500!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 10.500
Marius Bauer - Ingelijste ets: Het portaal van een moskee - 1890 kopen? Bied vanaf 299!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands Ingelijste ets: Het portaal van een moskee - 1890
TechniekEts
Afmetingen63 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 299
Jozef Israëls - In 't veld kopen? Bied vanaf 80!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands In 't veld
TechniekLitho
Afmetingen41 x 31 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 80