Monumentaal boek met meer dan 500 verbazingwekkende foto's van de belangrijkste Afrikaanse maskers ter wereld. Dit prachtige boek is ontstaan uit de passie en het artistieke inzicht van Marnix Neerman en Hugo Martens. Honderdachtentwintig maskers zijn in zo’n unieke stijl gefotografeerd dat hun artistieke karakter tot het uiterste wordt onthuld. Elk masker is van voren en van achteren gefotografeerd, en detailfoto's laten zien dat elk masker een bijna autonoom kunstwerk is. En toch worden deze maskers in hun land van herkomst niet als kunstwerken beschouwd, maar eerder als hulpmiddelen die een functie en betekenis hebben in het sociaal-religieuze leven. Veel van deze maskers zijn nog nooit eerder tentoongesteld of gepubliceerd en komen uit referentiecollecties zoals het Museum voor Midden-Afrika in Tervuren, België; het Etnografisch Museum in Antwerpen en privécollecties in België, Frankrijk, Groot-Brittannië en de VS.
African Faces is geproduceerd in samenwerking met het archief van de Yale universiteit, het tijdschrift Tribal Art, Parcours des Mondes in Parijs en vele andere experts en zal een toekomstig naslagwerk worden als het gaat om het Afrikaanse masker; de krachtige foto's accentueren de artistieke waarde van de maskers als nooit tevoren. Tekst in het Nederlands en het Frans.
ISBN: 9789020982527