Helmut Newton - "Office Love, Paris" 1976
Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Period | 1900 to 1944 |
Unieke prachtig getekende en met potlood gesigneerde menukaart.Toon Tieland (1919-2006) heeft altijd gezegd dat hij door niets en niemand is beïnvloed, maar gewoon schildert wat hij ziet.Bepaalde stijlkenmerken van Tielands werk sluiten eveneens aan bij het werk van andere schilders. Zo brengt ook Gauguin contourlijnen aan rond zijn kleurvlakken. Hij brengt op die manier een scherpe afbakening tot stand. En het is juist dit aanbrengen van contouren wat de schilderkunst van Toon Tieland zijn specifieke karakter geeft. Ook het primitivisme dat Gauguin in de moderne kunst introduceerde kenmerkt Tielands schilderijen: een vereenvoudigde ruimtewerking, het opbouwen van de voorstelling in monochrome kleurvakken en het aanbrengen van contouren. Gauguins primitivisme combineert Tieland met het expressionisme van de Vlamingen. Naïef expressionisme is daarom wellicht een goede aanduiding voor de sfeervolle, karakteristieke schilderkunst van Toon Tieland.
Tieland schilderde zijn landschappen en stadsgezichten consequent in monochrome kleurvakken begrensd door stevige zwarte contouren. Het oude stadshart van Amersfoort en het Vlaamse platteland zijn Tielands belangrijkste onderwerpen. Vaak zijn het verlaten sneeuwlandschappen met kale populieren en koude vriesluchten.
Er zijn veel verzamelaars voor de kunstwerken van Toon Tieland.
Verzendkosten zijn voor rekening koper.
Herkomst: Collectie Streefoord.
Afmetingen:33x21 cm.
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Start time | 9-12-2014 at 11:05 |
End time | 23-12-2014 at 11:05 |