Dirk Arnoldus Tavenraat - Pointillist forest scene - Ink drawing
Kees van Dongen - La Seine ou la Sirene, Litho
Simon de Heer - Farmer's wife with milk can in the yard - Ets
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 2000 to present |
Technique | Lithograph |
Support | Paper |
Framed | Not framed |
Dimensions | 21.5 x 28.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Yaquelin Abdala is een Cubaanse naoorlogse en hedendaagse kunstenaar die werd geboren in 1968.
De verhalen die Yaquelin Abdala in haar werk vertelt houden een zeldzame samenhang in van de scheppende persoonlijkheid en het daaruit voortkomende werk, d.w.z. Abdala is met haar object een vanzelfsprekende eenheid.
Hoewel een dergelijk gegeven in de praktijk niet altijd voldoende wordt herkend, is dit toch een belangrijke voorwaarde voor een reëel en overtuigend kunstenaarschap.
Het is een belangrijke voorwaarde, maar er hoort iets anders bij: een biografisch gegeven dient een universele betekenis te dragen, en dat is alleen mogelijk bij de gratie van een heldere visie op de vormgeving, zodat deze in staat is een taal te spreken die van alle mensen is.
Vrijwel ieder werkstuk van Yaquelin Abdala bestaat uit twee contrasten - zowel inhoudelijk als formeel - die met elkaar in balans worden gebracht (via een middendeel), waardoor er een harmonie ontstaat, niet alleen met de schepper van het werk, maar sterker nog binnen het beeld zelf; een spanning die opgelost wordt tot een samenklank.
Deze uiteindelijke samenklank bepaalt de essentiële waarde van Abdala's kunstenaarschap.
Het is dan ook geen wonder dat veel van deze creaties uit tweeluiken of drieluiken bestaat, waarbinnen ook het materiaal - hout tegenover linnen - contrasterend is, bewust toegepast in dienst van de betekenis.
Een reliëf in hout tegenover het platte vlak in het geschilderde doek. Niet altijd hoeft de betekenis onmiddellijk duidelijk te zijn, ook een aanvankelijke raadselachtigheid kan werkzaam zijn, tot die zich in een diepere waarde aan de beschouwer mededeelt.
Die diepere waarde stoelt op een universeel menselijk gevoel, en uiteindelijk is dat het waardoor de vergezichten van Abdala onvergetelijk zijn.
Condition | |||||||
Condition | Good | ||||||
Goed | |||||||
Shipment | |||||||
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Alkmaar, The Netherlands | ||||||
Shipment | Parcel post | ||||||
Price | Up to 2 kg.
Guarantee | |||||||
Pick up | Yes, possible |
Location | Alkmaar, The Netherlands |
Start time | 21-7-2021 at 21:50 |
End time | 15-10-2021 at 17:36 |