Potterij Zaalberg (1936) Overpot
Bid
Dimensions | 26 x 21 x 21 cm (h x w x d) |
Signed | Marked/Brand sticker |
Starting bid
€55
Member since 2013 / Heeze, The Netherlands
16 items in auction / 29 sold items
Technique | Lithograph |
Dimensions | 32 x 42 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 52 x 42 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Oil paint |
Dimensions | 39 x 52 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Hardboard |
Framed | Framed |
Technique | Mixed media |
Dimensions | 51 x 66 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 32 x 27 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 44 x 38 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Mixed media |
Dimensions | 25 x 25 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Panel |
Framed | Framed |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 70 x 75 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Etching |
Dimensions | 75 x 71 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Pastel/Crayon |
Dimensions | 70 x 54 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Pastel/Crayon |
Dimensions | 52 x 49 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 43 x 53 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Oil paint |
Dimensions | 39 x 49 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Canvas |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 49 x 52 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |