Peter Roovers (1902-1993) Mook Coffin Sweater
Bid
Dimensions | 20 x 12 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Starting bid
€25
Member since 2023 / Didam, The Netherlands
4 items in auction / 6 sold items
Signed | Hand signed |
Technique | Oil paint |
Dimensions | 67 x 57 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Canvas |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 45 x 35 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 51.5 x 66.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |