5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Jan Sierhuis - Piezo/zeefdruk , Titel: Flamenco kopen? Bied vanaf 40!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Piezo/zeefdruk , Titel: Flamenco
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 30 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Huidig bod
€ 40
1 bieding
Gijsbertus van Overbeek - Schilderij kopen? Bied vanaf 550!
Gijsbertus van Overbeek (1882-1947) Nederlands Schilderij
Techniek Olieverf
Afmetingen 69 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 550
Jan Visser - Litho, Geen titel kopen? Bied vanaf 25!
Jan Visser (1879-1961) Nederlands Litho, Geen titel
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Harmen Meurs - Studie van geiten kopen? Bied vanaf 30!
Harmen Meurs (1891-1964) Nederlands Studie van geiten
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 24 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 30
Jan Wiegers - Landschap met vier koeien kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Landschap met vier koeien
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 19.5 x 24.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 125
Dirk Berend Nanninga - Bloem kopen? Bied vanaf 60!
Dirk Berend Nanninga (1868-1954) Nederlands Bloem
Techniek Potlood
Afmetingen 58 x 68 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Jan Sierhuis - Flamenco Danseres - Litho - Geschept papier - E.A. - 1991 kopen? Bied vanaf 150!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Flamenco Danseres - Litho - Geschept papier - E.A. - 1991
Techniek Litho
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 150
Jan Strube - Stilleven - lithografie kopen? Bied vanaf 70!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Stilleven - lithografie
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 70
Harmen Meurs - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 75!
Harmen Meurs (1891-1964) Nederlands Stadsgezicht
Techniek Potlood
Afmetingen 22 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Jan Wiegers - Vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 70!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Vrouwelijk naakt
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 70
Henk Henriet - Portret meisje. kopen? Bied vanaf 40!
Henk Henriet (1903-1945) Nederlands Portret meisje.
Techniek Potlood
Afmetingen 58 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Interieur - 1947 kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Interieur - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46.5 cm (h x b)
€ 125
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie H kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie H
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Jan Strube - Litho kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho
Techniek Litho
Afmetingen 28.5 x 13.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Jan Sierhuis - Litho - 1973 kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Litho - 1973
Techniek Litho
Afmetingen 77 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50
Harry van Kruiningen - Litho: Achnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Litho: Achnaton - 1954
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Joop Moesman - Litho: Handen - Voor de Petitentjes kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Handen - Voor de Petitentjes
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: formatie - 1987
Techniek Zeefdruk
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 75!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 31 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Joop Moesman - Zeldzame proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Zeldzame proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 48.5 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Alpenlandschap - 1947 kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Alpenlandschap - 1947
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 175
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Intragna- 1947 kopen? Bied vanaf 55!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Intragna- 1947
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 63 cm (h x b)
€ 55
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Berglandschap kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Berglandschap
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 75
Carel Willink - Ingelijste litho: 'Evenwicht der krachten' kopen? Bied vanaf 799!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Ingelijste litho: 'Evenwicht der krachten'
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 95 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 799
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 - 1984 kopen? Bied vanaf 159!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 159
Jan Sierhuis - Twee figuren kopen? Bied vanaf 500!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Twee figuren
Techniek Gouache
Afmetingen 60 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Jan Strube - Handdruk: "Noord - Holland" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Handdruk: "Noord - Holland"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 12 x 21.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Dirk Koning - portret kopen? Bied vanaf 60!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands portret
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 26 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Frits Hubeek - Veenplassen kopen? Bied vanaf 350!
Frits Hubeek (1884-1952) Nederlands Veenplassen
Techniek Olieverf
Afmetingen 53.5 x 73.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Chris Beekman - Landschap met houten schuur kopen? Bied vanaf 450!
Chris Beekman (1887-1964) Nederlands Landschap met houten schuur
Techniek Potlood
Afmetingen 36 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Herman Bieling - Staand naakt - Inkttekening kopen? Bied vanaf 75!
Herman Bieling (1887-1964) Nederlands Staand naakt - Inkttekening
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 31 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Gerrit de Jong - sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584 kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit de Jong (1905-1978) Nederlands sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 42 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Herbert van der Poll - Poezen kopen? Bied vanaf 60!
Herbert van der Poll (1877-1963) Nederlands Poezen
Techniek Potlood
Afmetingen 29 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Hans Ittmann - Vrouw met vaas kopen? Bied vanaf 50!
Hans Ittmann (1914-1972) Nederlands Vrouw met vaas
Techniek Ets
Afmetingen 45 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 50
1 bieding
Hendrik van der Horst - 'Woningzoekenden' kopen? Bied vanaf 29!
Hendrik van der Horst (1911-1982) Nederlands 'Woningzoekenden'
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 61 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 29