5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Dolf Jaspers - Portret echtgenote Jos kopen? Bied vanaf 175!
Dolf Jaspers (1933-1976) Nederlands Portret echtgenote Jos
Techniek Houtskool
Afmetingen 70 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Willy Bleys - zonder titel kopen? Bied vanaf 35!
Willy Bleys (1909-1978) Nederlands zonder titel
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 34 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 35
Daan Bout - Ploegen kopen? Bied vanaf 35!
Daan Bout (1891-1965) Nederlands Ploegen
Techniek Ets
Afmetingen 24 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 35
Gijsbertus van Overbeek - Schilderij kopen? Bied vanaf 750!
Gijsbertus van Overbeek (1882-1947) Nederlands Schilderij
Techniek Olieverf
Afmetingen 69 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Nikolaas Eekman - Naakte dames in de herberg kopen? Bied vanaf 100!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands Naakte dames in de herberg
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 43 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Nikolaas Eekman - De prins op het varken kopen? Bied vanaf 100!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands De prins op het varken
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 42 x 32 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Koos Stikvoort - Schaal met peer en appels en glas kopen? Bied vanaf 250!
Koos Stikvoort (1891-1975) Nederlands Schaal met peer en appels en glas
Techniek Olieverf
Afmetingen 35 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Johan van Zweden - Dorp in berglandschap kopen? Bied vanaf 250!
Johan van Zweden (1896-1975) Nederlands Dorp in berglandschap
Techniek Gouache
Afmetingen 52 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Jan Sierhuis - zonder titel kopen? Bied vanaf 70!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands zonder titel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 65 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 70
Tijmen Moll - Te koop gerestaureerd stilleven kopen? Bied vanaf 485!
Tijmen Moll (1890-1975) Nederlands Te koop gerestaureerd stilleven
Techniek Olieverf
Afmetingen 92 x 111 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 485
Roelf Gerbrands - Een polderweg - olieverfschilderij kopen? Bied vanaf 350!
Roelf Gerbrands (1891-1954) Nederlands Een polderweg - olieverfschilderij
Techniek Olieverf
Afmetingen 51 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Marouflé
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Piet Spijker - (e.a.), Lot van diverse stadsgezichten - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Piet Spijker (1905-1972) Nederlands (e.a.), Lot van diverse stadsgezichten - Ingelijst
Techniek Aquarel
Afmetingen 69 x 52.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Toon Pluymers - De stoelenmatter - Ets kopen? Bied vanaf 30!
Toon Pluymers (1910-1967) Nederlands De stoelenmatter - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 42 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 30
Arnold Bernard Neujean - ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater" kopen? Bied vanaf 40!
Arnold Bernard Neujean (1887-1959) Nederlands ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater"
Techniek Aquarel
Afmetingen 32 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 40
Jelle Troelstra - 2 grote houtskool tekeningen "Amsterdam boten in de gracht" gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Jelle Troelstra (1891-1979) Nederlands 2 grote houtskool tekeningen "Amsterdam boten in de gracht" gesigneerd
Techniek Houtskool
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50
Hendrik van der Horst - 'Woningzoekenden' kopen? Bied vanaf 40!
Hendrik van der Horst (1911-1982) Nederlands 'Woningzoekenden'
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 61 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Cor Dik - Bloemen in het bos kopen? Bied vanaf 50!
Cor Dik (1906-1976) Nederlands Bloemen in het bos
Techniek Aquarel
Afmetingen 68 x 87 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Daniel Wilhelm Bekking - De Cure bij Voutenay kopen? Bied vanaf 200!
Daniel Wilhelm Bekking (1906-1973) Nederlands De Cure bij Voutenay
Techniek Olieverf
Afmetingen 63 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Wim Bosma - Afrikaanse vrouwen bereiden voedsel kopen? Bied vanaf 295!
Wim Bosma (1902-1985) Nederlands Afrikaanse vrouwen bereiden voedsel
Techniek Gouache
Afmetingen 72 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 295
Freek van den Berg - Model kopen? Bied vanaf 350!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands Model
Techniek Olieverf
Afmetingen 38 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
€ 350
Jan van Heel - Clown kopen? Bied vanaf 850!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Clown
Techniek Olieverf
Afmetingen 62 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Dirk Smorenberg - Landschap nabij Loosdrecht kopen? Bied vanaf 1750!
Dirk Smorenberg (1883-1960) Nederlands Landschap nabij Loosdrecht
Techniek Olieverf
Afmetingen 50 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 1.750
Harm Kamerlingh Onnes - Ingelijste olieverf op paneel: Stilleven met rieten hengselmand - 1930 kopen? Bied vanaf 1750!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Ingelijste olieverf op paneel: Stilleven met rieten hengselmand - 1930
Techniek Olieverf
Afmetingen 47.5 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.750
Harry van Kruiningen - Olieverf op doek: De vleermuisvrouwen - 1988 (mooie lijst, sterk afgeprijsd!) kopen? Bied vanaf 695!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Olieverf op doek: De vleermuisvrouwen - 1988 (mooie lijst, sterk afgeprijsd!)
Techniek Olieverf
Afmetingen 83 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 695
Piet Spijker - Houtskool op papier, Liggende hond - Ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Piet Spijker (1905-1972) Nederlands Houtskool op papier, Liggende hond - Ingelijst
Techniek Houtskool
Afmetingen 31.5 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Fred Sieger - Abstract kopen? Bied vanaf 180!
Fred Sieger (1902-1999) Nederlands Abstract
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 180
Kreel Daamen - Ets, In den regenboog - Ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Kreel Daamen (1916-1993) Nederlands Ets, In den regenboog - Ingelijst
Techniek Ets
Afmetingen 37.5 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Jan Sierhuis - Dag aan het meer kopen? Bied vanaf 70!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Dag aan het meer
Techniek Litho
Afmetingen 78 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 70
Jan Wiegers - portret van een jongen III kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands portret van een jongen III
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 29 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Theo Swagemakers - Groot olieverf op paneel "beeld st. Sebastian" gesigneerd - mooi gelijst kopen? Bied vanaf 260!
Theo Swagemakers (1898-1994) Nederlands Groot olieverf op paneel "beeld st. Sebastian" gesigneerd - mooi gelijst
Techniek Olieverf
Afmetingen 85 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 260
Jan Strube - Litho: "Dorpje Lem" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho: "Dorpje Lem"
Techniek Litho
Afmetingen 19.5 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Jan Strube - Houtsnede: "In Noord - Holland" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtsnede: "In Noord - Holland"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 19 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Carel Willink - Litho: Berlin - 1920 kopen? Bied vanaf 275!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Litho: Berlin - 1920
Techniek Litho
Afmetingen 28.5 x 28.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 275
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Berglandschap kopen? Bied vanaf 100!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Berglandschap
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 100
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Jan Sierhuis - Cobra litho kopen? Bied vanaf 60!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Cobra litho
Techniek Litho
Afmetingen 72 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60