5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Er worden 153 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Antoinette van Hoytema - Stilleven, olieverf op doek (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 150!
Antoinette van Hoytema - Stilleven, olieverf op doek (netjes ingelijst)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1956
Afmetingen52 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Antoinette van Hoytema - Doorkijkje, olieverf op doek (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 150!
Antoinette van Hoytema - Doorkijkje, olieverf op doek (netjes ingelijst)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1961
Afmetingen48 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
Frederika Broeksmit - Ets: Elementen kopen? Bied vanaf 45!
Frederika Broeksmit - Ets: Elementen

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekEts
Afmetingen50 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frederika Broeksmit - Ets - reiger kopen? Bied vanaf 45!
Frederika Broeksmit - Ets - reiger

TechniekEts
Afmetingen49 cm x 46.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frederika Broeksmit - Ets kopen? Bied vanaf 49!
Frederika Broeksmit - Ets

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen37.5 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frederika Broeksmit - Noors landschap kopen? Bied vanaf 45!
Frederika Broeksmit - Noors landschap

Geplaatst doordedelft

Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
Henk Melgers - Rustende boeren kopen? Bied vanaf 300!
Henk Melgers - Rustende boeren

Geplaatst doorLichtendonk

Jaartal1928
Afmetingen14 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Bieling - Fuga, Corsica kopen? Bied vanaf 1700!
Herman Bieling - Fuga, Corsica

Geplaatst doorsixfeetunder

Jaartal1935
Afmetingen88 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Carel Willink - Gezicht op Chateau Dampiere kopen? Bied vanaf 175!
Carel Willink - Gezicht op Chateau Dampiere

Geplaatst doorAnnievino

Afmetingen68 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Strube - Linosnede: "In Brabant" kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Linosnede: "In Brabant"

Afmetingen7 cm x 17.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955

Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Herman van Tongeren - Polder kopen? Bied vanaf 149!
Herman van Tongeren - Polder

Geplaatst dooralvarez

Jaartal1985
Afmetingen85 cm x 75 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Jan Strube - Litho: Havermarkt Breda kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho: Havermarkt Breda

TechniekLitho
Afmetingen11.5 cm x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Peeters - De Drie Gratiën kopen? Bied vanaf 70!
Jan Peeters - De Drie Gratiën

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAmsterdam75

Jaartal1959
TechniekAquarel
Afmetingen45 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Otto Hanrath - Arnemuider Visser - Litho kopen? Bied vanaf 80!
Otto Hanrath - Arnemuider Visser - Litho

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1934
TechniekLitho
Afmetingen58 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Sierhuis - Aan het strand kopen? Bied vanaf 1000!
Jan Sierhuis - Aan het strand

Geplaatst doorGalerie_Iris_8_Schriek

Jaartal1991
Afmetingen105 cm x 135 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Sierhuis - Boek met signatuur kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sierhuis - Boek met signatuur

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doormplein

Jaartal2003
TechniekGesigneerd boek
Afmetingen28 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Strube - Litho: "Brugge" kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho: "Brugge"

TechniekLitho
Afmetingen18 cm x 8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Herman Bieling - Bloemen in Keulsche Pot kopen? Bied vanaf 600!
Herman Bieling - Bloemen in Keulsche Pot

Geplaatst doorverzinnebeelding

Jaartal1933
Afmetingen58.5 cm x 46.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Herman Bieling - Landschap in "t Zuiden kopen? Bied vanaf 1000!
Herman Bieling - Landschap in "t Zuiden

Jaartal1947
Afmetingen76.5 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Heynsius - Tegen de hoogte op - Inkttekening kopen? Bied vanaf 45!
Kees Heynsius - Tegen de hoogte op - Inkttekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen20 cm x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Sierhuis - Acryl op doek, Zonder titel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 500!
Jan Sierhuis - Acryl op doek, Zonder titel - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
Afmetingen57 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Strube - Litho: "Dorpsgezicht" kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho: "Dorpsgezicht"

TechniekLitho
Afmetingen27.5 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Frederika Broeksmit - Aquatint: Waterburcht kopen? Bied vanaf 49!
Frederika Broeksmit - Aquatint: Waterburcht

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen50.5 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 575!
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKopkoffie

Jaartal1985
TechniekGouache
Afmetingen100 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Harrie Kuyten - Strandgezicht Schoorl (Bergen) kopen? Bied vanaf 350!
Harrie Kuyten - Strandgezicht Schoorl (Bergen)

Geplaatst doorAmsterdam75

Afmetingen44 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bram van Velde - Groot werk: abstractie in vijf kleuren kopen? Bied vanaf 420!
Bram van Velde - Groot werk: abstractie in vijf kleuren

Geplaatst doorDheemskerk

Afmetingen70.5 cm x 104.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Schoonhoven - "T86-74" Tekening in Oost-Indische inkt kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Schoonhoven - "T86-74" Tekening in Oost-Indische inkt

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorDheemskerk

Jaartal1986
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen72.5 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Frederika Broeksmit - Ets/Aquatint kopen? Bied vanaf 45!
Frederika Broeksmit - Ets/Aquatint

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen10.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Strube - Litho: Mastbosch kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho: Mastbosch

TechniekLitho
Afmetingen13 cm x 7.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Laatste
kans
Johannes Nicolaas jr. - Oude Kerk Katwijk aan Zee - Ets kopen? Bied vanaf 25!
Johannes Nicolaas jr. - Oude Kerk Katwijk aan Zee - Ets

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1930
TechniekEts
Afmetingen18 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Johan Mekkink - Prachtige verstilde Houtskool / papier "Duinen op Terschelling" 1973 - GROOT! kopen? Bied vanaf 58!
Johan Mekkink - Prachtige verstilde Houtskool / papier "Duinen op Terschelling" 1973 - GROOT!

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorartpointamsterdam

Jaartal1973
TechniekHoutskool
Afmetingen40 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Johan Mekkink - Prachtige verstilde Aquarel "Friesland waddendijk bij Formerum" 1973 - GROOT! kopen? Bied vanaf 123!
Johan Mekkink - Prachtige verstilde Aquarel "Friesland waddendijk bij Formerum" 1973 - GROOT!

Jaartal1973
TechniekGouache
Afmetingen35 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Gonda Wulfse - GROOT omstreeks 1930 geschilderd stilleven- Amsterdamse Joffer - prachtige lijst kopen? Bied vanaf 124!
Gonda Wulfse - GROOT omstreeks 1930 geschilderd stilleven- Amsterdamse Joffer - prachtige lijst

Afmetingen120 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Schoonhoven - Formatie, complete uitgave met 12 handgesigneerde zeefdrukken kopen? Bied vanaf 2500!
Jan Schoonhoven - Formatie, complete uitgave met 12 handgesigneerde zeefdrukken

Geplaatst doorRosser

Jaartal1987
Afmetingen54 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - 6 zeefdrukken: Vorm - 1987 kopen? Bied vanaf 2100!
Jan Schoonhoven - 6 zeefdrukken: Vorm - 1987

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
Afmetingen50 cm x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - litho: Formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Schoonhoven - litho: Formatie - 1987

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Jan Schoonhoven - litho ‘ Compositie V’ – 1984 - ingelijst kopen? Bied vanaf 725!
Jan Schoonhoven - litho ‘ Compositie V’ – 1984 - ingelijst

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen67 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Schoonhoven - 12 werken : de complete map Formatie nr.54 kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Schoonhoven - 12 werken : de complete map Formatie nr.54

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Schoonhoven - zonder titel 1988 kopen? Bied vanaf 825!
Jan Schoonhoven - zonder titel 1988

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1988
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Livinus van de Bundt - Litho kopen? Bied vanaf 45!
Livinus van de Bundt - Litho

TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerrit de Jong - Bedrijvigheid op De Schelde - Droge naald ets kopen? Bied vanaf 50!
Gerrit de Jong - Bedrijvigheid op De Schelde - Droge naald ets

Geplaatst doorlenteman

TechniekDroge Naald
Afmetingen19 cm x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Gerrit van IJperen - HOLLANDS STADSZICHT / ORIGINEEL WERK / 65x47cm / KADER / SIG kopen? Bied vanaf 50!
Gerrit van IJperen - HOLLANDS STADSZICHT / ORIGINEEL WERK / 65x47cm / KADER / SIG

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

TechniekAquarel
Afmetingen65 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst