Een zeer vroege potloodtekening van Beekman, omgeving Den Haag, toen hij nog realistisch te werk ging.
Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1903. Beekman was toen 16 jaar oud!
Chris Beekman trad in 1900 in dienst bij de Haagsche Plateelbakkerij Rozenburg. Daar ontmoette hij Louis Soonius met wie hij een hechte, doch korte, vriendschap aanging. Zij werkten nauw samen, ook buiten Rozenburg om. Dat blijkt uit het feit dat Beekman samen met Aris Knikker en Louis Soonius een atelier aan de Noorderbeekdwarsstraat huurde in Den Haag. Samen met andere studenten gingen ze in de weekenden naar buiten om te tekenen. Een voorbeeld van zo'n tekening is het werk hierboven. In 1909 nam Beekman ontslag bij Rozenburg en keerde hij zijn, ietwat traditionele, vrienden de rug toe om het pad van de abstractie te verkennen. Onder invloed van het socialisme en De Stijl sloeg hij het pad in van de moderne kunst en ging hij experimenteren met de verschillende -ismen van zijn tijd. Soortgelijke tekeningen zijn in de collectie opgenomen van het Kunstmuseum Den Haag.
In goede staat, met sporen van foxing. De foto's maken onderdeel uit van de beschrijving. Bekijk de foto's om zelf tot een oordeel te komen.