5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

Theo Wolvecamp - Llitho: Dansers II - 1990 kopen? Bied vanaf 189!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Llitho: Dansers II - 1990
Techniek Litho
Afmetingen 27.5 x 27.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 189
Eugène Brands - Litho: Abstracte compositie - 1968 (nieuwstaat!) kopen? Bied vanaf 225!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands Litho: Abstracte compositie - 1968 (nieuwstaat!)
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 225
Lucebert - 10 litho's en 10 gedichten: lithologie - 1959 kopen? Bied vanaf 395!
Lucebert (1924-1994) Nederlands 10 litho's en 10 gedichten: lithologie - 1959
Techniek Litho
Afmetingen 30.5 x 23 cm (h x b)
€ 395
Lucebert - Ingelijste ets: - 1989 kopen? Bied vanaf 250!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Ingelijste ets: - 1989
Techniek Ets
Afmetingen 50.5 x 40.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Anton Rooskens - litho; compositie - 1967 kopen? Bied vanaf 275!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands litho; compositie - 1967
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 38.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 275
Corneille - Litho: Femme et Faune Familière - 1978 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Femme et Faune Familière - 1978
Techniek Litho
Afmetingen 76.5 x 56.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 350
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 350
Eugène Brands - Ingelijste zeefdruk: Eenhoorn kopen? Bied vanaf 399!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Eenhoorn
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 86.5 x 96 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 275
Corneille - Ingelijste litho: Les jeux de l'été - 1983 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho: Les jeux de l'été - 1983
Techniek Litho
Afmetingen 90.5 x 75.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Anton Rooskens - Litho: Compositie - 1967 kopen? Bied vanaf 275!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Litho: Compositie - 1967
Techniek Litho
Afmetingen 38.5 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 275
Corneille - Ingelijste kleurenlitho: Le volcan fête - 1984 kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste kleurenlitho: Le volcan fête - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 95 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 350
Corneille - ingelijst voorblad van portfolio: Enchantements de L'eté - 1977 kopen? Bied vanaf 35!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ingelijst voorblad van portfolio: Enchantements de L'eté - 1977
Techniek Litho
Afmetingen 95 x 77.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Corneille - Ingelijste zeefdruk: "Promenade C" - 1991 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste zeefdruk: "Promenade C" - 1991
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 60 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Corneille - Ingelijste zeefdruk: Vrouw, vogels & kat - 1997 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste zeefdruk: Vrouw, vogels & kat - 1997
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 83 x 89 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Corneille - Ingelijste zeefdruk: Vogel - 1996 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste zeefdruk: Vogel - 1996
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 43 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Constant - ets: echtpaar kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands ets: echtpaar
Techniek Ets
Afmetingen 65.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 299
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 395
Constant - litho: New Babylon + gesigneerd portfolioblad - 1963 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho: New Babylon + gesigneerd portfolioblad - 1963
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 75.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 299
Constant - Litho: Labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands Litho: Labyrismen - 1968
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 47.5 cm (h x b)
€ 299
Corneille - Zeefdruk: Songes du diable - 1993 kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk: Songes du diable - 1993
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 35 x 47.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 199
Corneille - 2 linosnedes: over het werk van Corneille - 1951 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 2 linosnedes: over het werk van Corneille - 1951
Techniek Softcover
Afmetingen 12 x 16 cm (h x b)
€ 350
Corneille - Arbres et rochers (Trees and rocks) kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Arbres et rochers (Trees and rocks)
Techniek Litho
Afmetingen 94 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Lucebert - Ets: Derde gezicht kopen? Bied vanaf 225!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Ets: Derde gezicht
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 225
Corneille - Litho - 1988 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho - 1988
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 350
Eugène Brands - litho: abstracte compositie - 1968 kopen? Bied vanaf 225!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands litho: abstracte compositie - 1968
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 225
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 225
Constant - Ingelijste kleuren ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - 1979 kopen? Bied vanaf 1500!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste kleuren ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - 1979
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 83 x 70.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 1.500