5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

Er worden 236 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Karel Appel - Thought's Boomerang (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 165!
Karel Appel - Thought's Boomerang (mooi gelijst)

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal2000
TechniekVaria
Afmetingen75 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Laatste
kans
Lucebert - Zeefdruk op geschept papier (prachtig gelijst) kopen? Bied vanaf 295!
Lucebert - Zeefdruk op geschept papier (prachtig gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1993
Afmetingen90 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Chat jaune (grote litho, mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 495!
Corneille - Chat jaune (grote litho, mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen88 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Kleurenlitho IMAGE DU PARADIS uit 1998 kopen? Bied vanaf 55!
Corneille - Kleurenlitho IMAGE DU PARADIS uit 1998

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen78 cm x 50 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Glazen sculptuur "Paradijsvogel " - handgesigneerd kopen? Bied vanaf 2500!
Corneille - Glazen sculptuur "Paradijsvogel " - handgesigneerd

Beeld / Object

Geplaatst doorSBGallery

Jaartal2008
TechniekGlas
Afmetingen40 cm x 19 cm x 3 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Corneille - Vrouw en kat - Artist's proof 3/25 kopen? Bied vanaf 275!
Corneille - Vrouw en kat - Artist's proof 3/25

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSBGallery

Jaartal1997
TechniekLitho
Afmetingen61 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Barok Zomer I - polychroom beeldhouwwerk hand gesigneerd kopen? Bied vanaf 850!
Corneille - Barok Zomer I - polychroom beeldhouwwerk hand gesigneerd

Beeld / Object

Geplaatst doorSBGallery

Jaartal2002
TechniekHout
Afmetingen36 cm x 48.8 cm x 7 cm (h x b x d)
Gewicht3282 g
GesigneerdHandgesigneerd
Corneille - Memoires de Bali III (2 zeefdrukken uit deze serie) kopen? Bied vanaf 260!
Corneille - Memoires de Bali III (2 zeefdrukken uit deze serie)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1993
Afmetingen60.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Affiches

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 50 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 85!
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekLitho
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Eugène Brands - zonder titel kopen? Bied vanaf 2400!
Eugène Brands - zonder titel

Geplaatst doorJacobson

Jaartal1981
TechniekGouache
Afmetingen75.5 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Corneille - de blauwe vogels kopen? Bied vanaf 195!
Corneille - de blauwe vogels

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1999
Afmetingen30 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Donderdag kopen? Bied vanaf 200!
Karel Appel - Donderdag

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1977
Afmetingen85 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eugène Brands - Daytime (uit de serie dag en nacht) kopen? Bied vanaf 215!
Eugène Brands - Daytime (uit de serie dag en nacht)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1968
Afmetingen30 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eugène Brands - Nighttime (uit de serie dag en nacht) kopen? Bied vanaf 215!
Eugène Brands - Nighttime (uit de serie dag en nacht)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1968
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Figuren en vogel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Figuren en vogel - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1992
Afmetingen83 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Eugène Brands - Prachtige kleurrijke litho (zeer mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 325!
Eugène Brands - Prachtige kleurrijke litho (zeer mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doormplein

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Eugène Brands - Kleurrijke Litho (prachtig gelijst!) kopen? Bied vanaf 325!
Eugène Brands - Kleurrijke Litho (prachtig gelijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doormplein

Jaartal1968
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Paysage Rocheux I kopen? Bied vanaf 1850!
Corneille - Paysage Rocheux I

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1957
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen36.5 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - litho ‘Le Divan Bleu’ - 1979 kopen? Bied vanaf 285!
Corneille - litho ‘Le Divan Bleu’ - 1979

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen49.5 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Litho en stropdas kopen? Bied vanaf 69!
Corneille - Litho en stropdas

Varia

Geplaatst doormplein

Jaartal1985
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
Eugène Brands - 'House at Sunset' (prachtig gelijst!) kopen? Bied vanaf 325!
Eugène Brands - 'House at Sunset' (prachtig gelijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doormplein

Jaartal1968
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theo Wolvecamp - Zeefdruk, Liggende compositie - 1989 kopen? Bied vanaf 200!
Theo Wolvecamp - Zeefdruk, Liggende compositie - 1989

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1989
Afmetingen70 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Vrouw met vogel -Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Vrouw met vogel -Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen103 cm x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Corneille - Litho van Corneille: 'Soleil cou coupé' - 2001 kopen? Bied vanaf 465!
Corneille - Litho van Corneille: 'Soleil cou coupé' - 2001

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal2001
TechniekLitho
Afmetingen89 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Nu Blue et Oiseau Jaune kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Nu Blue et Oiseau Jaune

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
Afmetingen70 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Het Circus - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 450!
Corneille - Zeefdruk, Het Circus - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen103 cm x 129 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Seduction - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 350!
Corneille - Zeefdruk, Seduction - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen131 cm x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Charlie Parker kopen? Bied vanaf 100!
Corneille - Zeefdruk, Charlie Parker

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen64 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Theo Wolvecamp - monografie met 2 zeefdrukken kopen? Bied vanaf 250!
Theo Wolvecamp - monografie met 2 zeefdrukken

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1990
Afmetingen28 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Figuren met vogels - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Figuren met vogels - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen79 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, L'oiseau, grand soleil - Ingelijst kopen? Bied vanaf 395!
Corneille - Zeefdruk, L'oiseau, grand soleil - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGert6850

Jaartal1993
Afmetingen92 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, "Naakt op muziekpapier" kopen? Bied vanaf 1!
Corneille - Zeefdruk, "Naakt op muziekpapier"

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen45.5 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen43 cm x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Figuren en dieren - Ingelijst kopen? Bied vanaf 1!
Corneille - Zeefdruk, Figuren en dieren - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1992
Afmetingen84 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - mooi werk kopen? Bied vanaf 210!
Corneille - mooi werk

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorthelau

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk FLEVOLAND Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk FLEVOLAND Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2004
Afmetingen60 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk GRONINGEN handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk GRONINGEN handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Geen titel kopen? Bied vanaf 3500!
Corneille - Geen titel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1986
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen62 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Geel Hoofd (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 245!
Karel Appel - Geel Hoofd (mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - " Mémoire de Bali- 4" . Zeefdruk uit 1993. kopen? Bied vanaf 185!
Corneille - " Mémoire de Bali- 4" . Zeefdruk uit 1993.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorAxel

Jaartal1993
Afmetingen55 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Vrouw met bloem en kraai kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Vrouw met bloem en kraai

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorevelien1974

Jaartal1987
TechniekLitho
Afmetingen85 cm x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Corneille - Kleurenzeefdruk LES PALMIERS Handgesigneerd---IN NIEUWE LIJST!!! kopen? Bied vanaf 399!
Corneille - Kleurenzeefdruk LES PALMIERS Handgesigneerd---IN NIEUWE LIJST!!!

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1981
Afmetingen74 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Schaal (keramiek) kopen? Bied vanaf 55!
Corneille - Schaal (keramiek)

3D Multiples & Objecten

Geplaatst doormplein

Jaartal1999
Afmetingen18 cm x 24 cm (h x b)
Corneille - Geen titel kopen? Bied vanaf 895!
Corneille - Geen titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1997
Afmetingen118 cm x 113 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk FRIESLAND Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk FRIESLAND Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2004
Afmetingen42 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk DRENTHE Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk DRENTHE Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk OVERIJSSEL Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk OVERIJSSEL Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - sans titre kopen? Bied vanaf 285!
Corneille - sans titre

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1981
TechniekLitho
Afmetingen56 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeeland kopen? Bied vanaf 365!
Corneille - Zeeland

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2004
TechniekLitho
Afmetingen78 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst