5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

Eugène Brands - 2 hardcovers: Werk op papier->gesigneerd 2000 & Monografie 1988 kopen? Bied vanaf 100!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands 2 hardcovers: Werk op papier->gesigneerd 2000 & Monografie 1988
TechniekHardcover
Afmetingen29 x 29 cm (h x b)
Huidig bod
€ 130
5 biedingen
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: "Cool Hand Luke" (mooie lijst!) kopen? Bied vanaf 1450!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Ingelijste zeefdruk: "Cool Hand Luke" (mooie lijst!)
Afmetingen120 x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.450
TechniekLitho
Afmetingen60 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Constant - New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 495!
Constant (1920-2005) Nederlands New Babylon - 1963
TechniekLitho
Afmetingen40 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 495
Corneille - Onbekend kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Onbekend
Afmetingen62 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Corneille - Onbekend kopen? Bied vanaf 210!
Afmetingen62 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 210
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 65
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel kopen? Bied vanaf 499!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel
TechniekLitho
Afmetingen75.2 x 55.9 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 499
Karel Appel - HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 90!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen82 x 64 cm (h x b)
Huidig bod
€ 90
1 bieding
TechniekLitho
Afmetingen58 x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 449
Corneille - 1978 - Vrouw met de vogel - Mooi kunstwerk bijna 50 jaar oud. In Lijst! kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1978 - Vrouw met de vogel - Mooi kunstwerk bijna 50 jaar oud. In Lijst!
Afmetingen52 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 399
1 bieding
Lucebert - litho kopen? Bied vanaf 120!
Lucebert (1924-1994) Nederlands litho
TechniekLitho
Afmetingen50.5 x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 120
Corneille - 1974 - La songeuse - Uniek, 50 jaar oud kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1974 - La songeuse - Uniek, 50 jaar oud
TechniekEts
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 399
Corneille - 1990 - Rigoletto kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1990 - Rigoletto
TechniekLitho
Afmetingen62 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
TechniekEts
Afmetingen40 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Corneille - zeefdruk: L'oiseau present - 1998 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zeefdruk: L'oiseau present - 1998
Afmetingen80 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - zeefdruk: Eté ardent kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zeefdruk: Eté ardent
Afmetingen74 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
Corneille - litho: La Traviata - 1990 kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho: La Traviata - 1990
TechniekLitho
Afmetingen75.5 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Lucebert - Litho van Lucebert kopen? Bied vanaf 140!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Litho van Lucebert
TechniekLitho
Afmetingen41 x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 140
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - Kleurenlitho: IMAGE DU PARADIS uit 1998 kopen? Bied vanaf 50!
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 50
Corneille - L'amour au jour la jour kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L'amour au jour la jour
Afmetingen53 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Corneille - Liggend vrouwelijk naakt op sofa & "Femme Tropique" kopen? Bied vanaf 310!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Liggend vrouwelijk naakt op sofa & "Femme Tropique"
TechniekEts
Afmetingen46 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 310
Corneille - Litho: Huit chats 5 - 1995 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Huit chats 5 - 1995
TechniekLitho
Afmetingen56.5 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - Litho: L'enchantement de l'été - 1977 kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: L'enchantement de l'été - 1977
TechniekLitho
Afmetingen64 x 49.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 299
Corneille - litho: Nabucco - 1990 kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho: Nabucco - 1990
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
TechniekLitho
Afmetingen50 x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Corneille - ingelijste zeefdruk - 1991 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ingelijste zeefdruk - 1991
Afmetingen40 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
€ 125
Corneille - Grote schaal kopen? Bied vanaf 150!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Grote schaal
TechniekKeramiek
Afmetingen3 x 33 x 33 cm (h x b x d)
€ 150
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - Bord/schaal 'Vuurvogel' kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Bord/schaal 'Vuurvogel'
Afmetingen2.8 x 30 x 30 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Huidig bod
€ 50
1 bieding