5. Glas Nederland

Glas Nederland

Nederlands glaswerk

Nederlands glaswerk geniet internationaal een hoge status. In de negentiende eeuw waren er weinig glasfabrieken in Nederland. Ze focusten zich vooral op flessen en verpakkingen, tafelglaswerk werd veel geïmporteerd uit Duitsland en de Bohemen. Glas- en kristalwerk waren echte luxeproducten. De bekendste fabrieken uit die periode zijn Regout & Co (later gefuseerd tot Kristalunie) en de witglasfabriek te Leerdam. Deze fabrieken groeiden tot 1914 sterk en produceerden voor de wereldmarkt. Tijdens de oorlogen waren de grondstoffen schaars, waardoor internationale producten de markt overnamen. De Nederlandse productiemarkt herstelde zich pas weer in de jaren veertig. Nu is Royal Leerdam Crystal opnieuw een wereldspeler.

In de negentiende eeuw bestonden verschillende ontwerpstijlen naast elkaar. Ontwerpideeën werden in een hoog tempo overgenomen door de verspreiding van door de glasfabrieken gedrukte geïllustreerde catalogi. Ook werden mallen overgenomen en doorverkocht, waardoor de herkomst van glaswerk moeilijk traceerbaar is. Vanaf de twintigste eeuw werden steeds vaker kunstenaars ingeschakeld om glaswerk te ontwerpen.

Er worden 17 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Porceleyne Fles - Zeer mooie, grote (planten)pot, handgeschilderd kopen? Bied vanaf 50!
Porceleyne Fles - Zeer mooie, grote (planten)pot, handgeschilderd

Glas / Keramiek

Geplaatst doorflokbluit

Afmetingen19 cm x 25 cm x 25 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Joep Nicolas - Glas in lood ramen kopen? Bied vanaf 1000!
Joep Nicolas - Glas in lood ramen

Beeld / Object

Geplaatst doormarie_c

Afmetingen160 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Firma Regout & Co - Wilhelmina 1898 kopen? Bied vanaf 50!
Firma Regout & Co - Wilhelmina 1898

Glas / Keramiek

Geplaatst doorBluntaxe123

Jaartal1898
Afmetingen3 cm x 21.5 cm x 21.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Firma Regout & Co - woman's portret kopen? Bied vanaf 50!
Firma Regout & Co - woman's portret

Glas / Keramiek

Geplaatst doorBluntaxe123

Periode1800 t/m 1899
Afmetingen2 cm x 18 cm x 18 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Laatste
kans
Menno Jonker - De Amsterdamse school, verbeelde idealen + Alice Roegholt kopen? Bied vanaf 125!
Menno Jonker - De Amsterdamse school, verbeelde idealen + Alice Roegholt

Kunstboeken

Geplaatst doorGoedgevonden

Jaartal2011
Afmetingen33 cm x 25 cm (h x b)

Aftersale items

Aftersale
Jessica Homich - Schaal met twist kopen? Bied vanaf 150!
Jessica Homich - Schaal met twist

Glas / Keramiek

Geplaatst dooraphelder

Jaartal2016
Afmetingen13.5 cm x 32 cm x 22 cm (h x b x d)
Gewicht2835 g
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Henk Potters - WK sprint 1977 te Alkmaar kopen? Bied vanaf 30!
Henk Potters - WK sprint 1977 te Alkmaar

Beeld / Object

Geplaatst doorRayna_antique

Jaartal1977
TechniekKeramiek
Afmetingen15 cm x 10 cm x 1 cm (h x b x d)
Gewicht1000 g
Aftersale
Royal Leerdam - Kristallen vaas met glasdraai. kopen? Bied vanaf 50!
Royal Leerdam - Kristallen vaas met glasdraai.

Glas / Keramiek

Geplaatst doorAromajip

Periode1950 t/m 1979
Afmetingen16 cm x 16 cm (h x b)
Gewicht2282 g
GesigneerdOngemerkt
Aftersale
Carina Riezebos - Lush Cups kopen? Bied vanaf 50!
Carina Riezebos - Lush Cups

Glas / Keramiek

Geplaatst doordesign22

Afmetingen10 cm x 11.5 cm x 13 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
Aftersale
Carina Riezebos - Blauwe Bowl kopen? Bied vanaf 75!
Carina Riezebos - Blauwe Bowl

Glas / Keramiek

Geplaatst doorVerweijge

Jaartal2021
Afmetingen8.5 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Aftersale
Max Verboeket - Vaas christal 1960-1970 kopen? Bied vanaf 50!
Max Verboeket - Vaas christal 1960-1970

Glas / Keramiek

Geplaatst doormaurice1968

Afmetingen20 cm x 8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Kristalunie Maastricht - Serie Antiqua kopen? Bied vanaf 50!
Kristalunie Maastricht - Serie Antiqua

Glas / Keramiek

Geplaatst doorAromajip

Jaartal1962
Afmetingen25 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Aftersale
Olaf Stevens - Crystal Graal kopen? Bied vanaf 350!
Olaf Stevens - Crystal Graal

Glas / Keramiek

Geplaatst doorliesko

Jaartal2000
Afmetingen12 cm x 12.5 cm x 12.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Aftersale
Frans Molenaar - Ventiglia Colori​ kopen? Bied vanaf 1000!
Frans Molenaar - Ventiglia Colori​

Glas / Keramiek

Geplaatst doorArtDumay

Afmetingen46 cm x 34 cm x 16 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Royal Leerdam - Simsa Cho - Sim-sa-la-bim kopen? Bied vanaf 75!
Royal Leerdam - Simsa Cho - Sim-sa-la-bim

Glas / Keramiek

Geplaatst doorDepot_Leerdam

Jaartal1998
Afmetingen26 cm x 13 cm x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Bernard Heesen - Rauw Kannetje kopen? Bied vanaf 100!
Bernard Heesen - Rauw Kannetje

Glas / Keramiek

Geplaatst doorDepot_Leerdam

Jaartal2019
Afmetingen15 cm x 15 cm x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Royal Leerdam - presse-papier inhuldiging Koningin Beatrix 1980 - Leendert van der Linden kopen? Bied vanaf 50!
Royal Leerdam - presse-papier inhuldiging Koningin Beatrix 1980 - Leendert van der Linden

Glas / Keramiek

Geplaatst doorwoerro

Jaartal1980
Afmetingen4 cm x 8 cm x 8 cm (h x b x d)
Gewicht440 g
GesigneerdHandgesigneerd