5. Magisch Realisme

Magisch Realisme

Opgericht in 1925

Magisch Realisme

Magisch realisme werd gebruikt om onderscheid te maken tussen de representatieve en expressionistische trends in de hedendaagse kunst. Later veranderde dit in de Neue Sachlichkeit. De werken zijn herkenbaar aan de bijna fotografische weergave van realistische taferelen die een mysterieuze of magische sfeer hebben. Deze sfeer wordt opgeroepen door het gebruik van onduidelijke perspectieven en ongebruikelijke combinaties van onderwerpen. Hierdoor wordt de werkelijkheid verbonden met een andere of hogere werkelijkheid. Magisch realisme is dan ook verwant aan het surrealisme.

Carel Willink - complete uitgave 6 zeefdrukken door G.I,.N. Gallery, Unieke veiling kopen? Bied vanaf 2250!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands complete uitgave 6 zeefdrukken door G.I,.N. Gallery, Unieke veiling
Afmetingen70 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 2.250
Diana Vandenberg - Reuze Pompoen kopen? Bied vanaf 50!
Diana Vandenberg (1923-1997) Nederlands Reuze Pompoen
Afmetingen26.5 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
€ 50
Carel Willink - Orion Lieder kopen? Bied vanaf 275!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Orion Lieder
TechniekLitho
Afmetingen25 x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Carel Willink - Arcadian Landscape kopen? Bied vanaf 675!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Arcadian Landscape
TechniekLitho
Afmetingen78 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 675
Paul de Nooijer - Losing one’s Head Losing one’s Photos kopen? Bied vanaf 50!
Paul de Nooijer (1943) Nederlands Losing one’s Head Losing one’s Photos
TechniekSoftcover
Afmetingen25 x 22 cm (h x b)
€ 50