5. Neo-geo

Neo-geo

Opgericht in 1985

Neo-geo

Neo-geo is een kunststroming die vanaf 1985 voornamelijk in de Verenigde Staten wordt gemaakt, en kan worden gezien als een voortzetting van de post-painterly abstraction. In tegenstelling tot de traditionele abstracte kunst is er in neo-geo geen sprake van een unieke, pure vorm van schilderkunst. Vaak worden werken van de vroegere abstracte kunst als inspiratie gebruikt, zoals De Stijl, suprematisme, maar ook bijvoorbeeld de op-art wordt aangehaald. De schilderijen binnen de neo-geo zijn geschilderd in harde kleuren en bieden een kritiek op de ontpersoonlijking en systematisering van de westerse maatschappij.

Han Schuil - zonder titel kopen? Bied vanaf 100!
Han Schuil (1958) Nederlands zonder titel
Afmetingen49.5 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKunststof
€ 100
Han Schuil - Zonder Titel kopen? Bied vanaf 250!
Han Schuil (1958) Nederlands Zonder Titel
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250