5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Kees van Bohemen - Vrouw en vogel kopen? Bied vanaf 75!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Vrouw en vogel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Jan Cremer - Grote zeefdruk 'Harten/tulpen, prachtig gelijst kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Grote zeefdruk 'Harten/tulpen, prachtig gelijst
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 103 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 325
Co Westerik - Ingelijste kleurenlitho - 2003 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste kleurenlitho - 2003 (nette lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 46 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Co Westerik - Ingelijste kleurenlitho: "Am Waldrand" - 1995 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste kleurenlitho: "Am Waldrand" - 1995 (nette lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 46 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk - 1996 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste zeefdruk - 1996 (nette lijst!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Willem Minderman - ets - 1975 kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands ets - 1975
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Jan Cremer - zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (keurige lijst!) kopen? Bied vanaf 495!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (keurige lijst!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 88 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 495
Herman Berserik - Litho: Olieampje - 1988 kopen? Bied vanaf 65!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Litho: Olieampje - 1988
Techniek Litho
Afmetingen 20 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 65
Jan Cremer - zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 495!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (nette lijst!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 88 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 495
Kees Andrea - Litho: Harlekijnen met vliegers en hond kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Harlekijnen met vliegers en hond
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 39
Jan Cremer - zeefdruk: Altai - 1988 kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands zeefdruk: Altai - 1988
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 116 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Kees Andrea - Litho: Bok en Haan kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Bok en Haan
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 39
Kees van Bohemen - Ingelijste zeefdruk: Doortje - 1978 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Doortje - 1978 (nette lijst!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 77 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Techniek Litho
Afmetingen 100 x 79.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Willem Minderman - ets kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands ets
Techniek Ets
Afmetingen 32 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 60
Kees van Bohemen - Twee ongesigneerde proefdrukken kopen? Bied vanaf 89!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Twee ongesigneerde proefdrukken
Techniek Litho
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 89
Jan Cremer - Zeefdruk: 'Fiume Azzuro' (2001) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Zeefdruk: 'Fiume Azzuro' (2001)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 121 x 81 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 250
Herman Berserik - De Fiets, Kleurenlitho 1969, oplage 12/23 kopen? Bied vanaf 50!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands De Fiets, Kleurenlitho 1969, oplage 12/23
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Huidig bod
€ 50
1 bieding
Jan Cremer - Jan Cremer - Tulp Fanny Ardant kopen? Bied vanaf 295!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Jan Cremer - Tulp Fanny Ardant
Techniek Litho
Afmetingen 71 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 295
Jan Cremer - 'Kaukasus' (met lijst) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands 'Kaukasus' (met lijst)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 81 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Ton Pape - compositie 2565 kopen? Bied vanaf 55!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands compositie 2565
Techniek Gouache
Afmetingen 52 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 55
Kees Andrea - Geit bij personen in een kamer - Litho kopen? Bied vanaf 45!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Geit bij personen in een kamer - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 23 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 45
Willem Rozendaal - Rookglazen “Mira” vaas No5 - Uitvoering Kristalunie Maastricht kopen? Bied vanaf 45!
Willem Rozendaal (1899-1971) Nederlands Rookglazen “Mira” vaas No5 - Uitvoering Kristalunie Maastricht
Afmetingen 11.4 x 14 x 14 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 45
Albert Termote - 2 grote beelden: Sint-Petrus en Sint-Johannes kopen? Bied vanaf 700!
Albert Termote (1887-1978) Nederlands 2 grote beelden: Sint-Petrus en Sint-Johannes
Techniek Keramiek
Afmetingen 82 x 27 x 28 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 700
Harm Kamerlingh Onnes - Bristol, Suspension Bridge, 1966 - extra boek over Bristol kopen? Bied vanaf 325!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Bristol, Suspension Bridge, 1966 - extra boek over Bristol
Techniek Aquarel
Afmetingen 34 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 325
Ton Pape - landschap - Inkttekening kopen? Bied vanaf 35!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands landschap - Inkttekening
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 32 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Willem Minderman - 1979 - Stilleven kopen? Bied vanaf 50!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands 1979 - Stilleven
Techniek Ets
Afmetingen 32.5 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50
Jan Cremer - Hollands Landschap met Koe en Korenschoven - Litho - 16/80 - 1975 kopen? Bied vanaf 265!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Hollands Landschap met Koe en Korenschoven - Litho - 16/80 - 1975
Techniek Litho
Afmetingen 80 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 265
Jan Cremer - Gloire d'Hollande II - Groot 97 x 74 cm - Ingelijste litho -2009 - 24/125 kopen? Bied vanaf 675!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Gloire d'Hollande II - Groot 97 x 74 cm - Ingelijste litho -2009 - 24/125
Techniek Litho
Afmetingen 97 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 675
Jan Cremer - Hotdog USA - Groot 74 x 96 cm - Ingelijste litho -1968 - 102/190 kopen? Bied vanaf 850!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Hotdog USA - Groot 74 x 96 cm - Ingelijste litho -1968 - 102/190
Techniek Litho
Afmetingen 74 x 96 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Jan Cremer - Gloire d'Hollande I - Groot 97 x 74 cm - Ingelijste litho -2009 - 24/125 kopen? Bied vanaf 675!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Gloire d'Hollande I - Groot 97 x 74 cm - Ingelijste litho -2009 - 24/125
Techniek Litho
Afmetingen 97 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 675
Jan Cremer - Blue Tulips - Groot 103 x 80 cm - Ingelijste litho -1999 - 18/150 kopen? Bied vanaf 525!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Blue Tulips - Groot 103 x 80 cm - Ingelijste litho -1999 - 18/150
Techniek Litho
Afmetingen 103 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 525
Jan Cremer - Red Tulips - Groot 103 x 80 cm - Ingelijste litho -1999 - 18/150 kopen? Bied vanaf 525!
Jan Cremer (1940-2024) Nederlands Red Tulips - Groot 103 x 80 cm - Ingelijste litho -1999 - 18/150
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 525
Ton Pape - "abstracte compositie II" - gouache kopen? Bied vanaf 35!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands "abstracte compositie II" - gouache
Techniek Gouache
Afmetingen 35 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 35
Aat Verhoog - Ets, Ruiter te paard - Ingelijst kopen? Bied vanaf 40!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Ets, Ruiter te paard - Ingelijst
Techniek Ets
Afmetingen 65.5 x 80.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Maarten van Dreven - Kentauromachine kopen? Bied vanaf 150!
Maarten van Dreven (1941-2001) Nederlands Kentauromachine
Techniek Aquarel
Afmetingen 48 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Evert Moll - Kleurig Bloemstilleven in glazen vaas op tafel kopen? Bied vanaf 650!
Evert Moll (1878-1955) Nederlands Kleurig Bloemstilleven in glazen vaas op tafel
Techniek Olieverf
Afmetingen 92 x 82 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Kees Andrea - De vrouwen van Goya kopen? Bied vanaf 1425!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands De vrouwen van Goya
Techniek Olieverf
Afmetingen 52 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 1.425
Jan van Heel - Clown kopen? Bied vanaf 795!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Clown
Techniek Olieverf
Afmetingen 62 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 795