5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Johan van den Berg - Geometrisch Abstracte Compositie - Origineel werk kopen? Bied vanaf 125!
Johan van den Berg (1939) Nederlands Geometrisch Abstracte Compositie - Origineel werk
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen34 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 125
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen34 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 125
Jan Cremer - Toscane kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer (1940) Nederlands Toscane
Afmetingen28.5 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Kees van Bohemen - Ingelijste zeefdruk: Doortje - 1978 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Doortje - 1978 (nette lijst!)
Afmetingen77 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Goeting - z.t. | muziekles kopen? Bied vanaf 50!
Jan Goeting (1918-1984) Nederlands z.t. | muziekles
Afmetingen26 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 50
Jan Cremer - Grote litho: La Luce di Toscana - 1998 kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands Grote litho: La Luce di Toscana - 1998
Afmetingen50.5 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Jan Cremer - Grote Offset litho: Tulpenveld - 1987 kopen? Bied vanaf 299!
Jan Cremer (1940) Nederlands Grote Offset litho: Tulpenveld - 1987
TechniekOffset
Afmetingen100 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk: "een familie treffen" - 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Herman Berserik - Ingelijste litho: De koe van Cara kopen? Bied vanaf 150!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Ingelijste litho: De koe van Cara
TechniekLitho
Afmetingen63 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 265
9 biedingen
Jan Cremer - Ingelijste litho: Montagne Saint Victoire kopen? Bied vanaf 100!
Jan Cremer (1940) Nederlands Ingelijste litho: Montagne Saint Victoire
Afmetingen71.5 x 97.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Willem Minderman - Koepel Scheveningen vanuit de duinen kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Koepel Scheveningen vanuit de duinen
TechniekEts
Afmetingen34 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 60
1 bieding
Willem Minderman - Oude molen bij Den Haag kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Oude molen bij Den Haag
TechniekEts
Afmetingen34 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Willem Minderman - Hofvijver kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Hofvijver
TechniekEts
Afmetingen34 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Pinokkio figuur - 2002 kopen? Bied vanaf 100!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands ingelijste gouache: Pinokkio figuur - 2002
TechniekGouache
Afmetingen34 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Paul Citroen - portret kopen? Bied vanaf 95!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands portret
TechniekPotlood
Afmetingen37 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 95
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Abstracte compositie - 2002 kopen? Bied vanaf 100!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands ingelijste gouache: Abstracte compositie - 2002
TechniekGouache
Afmetingen105 x 84.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Johan van den Berg - BYE BYE COWBOY kopen? Bied vanaf 69!
Johan van den Berg (1939) Nederlands BYE BYE COWBOY
Afmetingen32 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 69
Johan van den Berg - LANDSCHAPPELIJK kopen? Bied vanaf 78!
Johan van den Berg (1939) Nederlands LANDSCHAPPELIJK
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen32 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 78
Johan van den Berg - Zonder titel kopen? Bied vanaf 99!
Johan van den Berg (1939) Nederlands Zonder titel
Afmetingen33 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 99
Kees van Bohemen - STATION PARMA kopen? Bied vanaf 99!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands STATION PARMA
TechniekLitho
Afmetingen105 x 134 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 99
1 bieding
Ton Pape - Zonder titel kopen? Bied vanaf 20!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Zonder titel
TechniekGouache
Afmetingen51 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 20
Ton Pape - nummer 2 kopen? Bied vanaf 25!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands nummer 2
TechniekGouache
Afmetingen41 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Kees van Bohemen - Madam kopen? Bied vanaf 420!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Madam
TechniekGouache
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 420
Ber Mengels - Vrouw met kind kopen? Bied vanaf 65!
Ber Mengels (1921-1995) Nederlands Vrouw met kind
TechniekEts
Afmetingen50 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 65
Ber Mengels - Zittend meisje kopen? Bied vanaf 60!
Ber Mengels (1921-1995) Nederlands Zittend meisje
TechniekEts
Afmetingen48 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Ber Mengels - Cafe kopen? Bied vanaf 50!
Ber Mengels (1921-1995) Nederlands Cafe
TechniekEts
Afmetingen41 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jan Cremer - Korenschoven - 2001 - gesigneerd en ingelijst - oplage 250 kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer (1940) Nederlands Korenschoven - 2001 - gesigneerd en ingelijst - oplage 250
Afmetingen85 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Kees van Bohemen - Groene Aap kopen? Bied vanaf 99!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Groene Aap
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 99
Thijs Overmans - Keuze kopen? Bied vanaf 50!
Thijs Overmans (1928) Nederlands Keuze
TechniekLitho
Afmetingen43 x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan Cremer - Tulipe du Norde kopen? Bied vanaf 275!
Jan Cremer (1940) Nederlands Tulipe du Norde
Afmetingen90 x 140 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 275
Willem Minderman - DUINPAN kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands DUINPAN
TechniekEts
Afmetingen14 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Willem Minderman - COMPOSITIE kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands COMPOSITIE
TechniekEts
Afmetingen20 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Willem Minderman - Delft Hofje van Pauw eigen druk kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Delft Hofje van Pauw eigen druk
TechniekEts
Afmetingen15 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Jan Cremer - Hollandse boerinnen kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer (1940) Nederlands Hollandse boerinnen
Afmetingen90 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Willem Minderman - Delft Vrouwenrecht eigen druk kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Delft Vrouwenrecht eigen druk
TechniekEts
Afmetingen15 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Jan Cremer - Tulpen kopen? Bied vanaf 350!
Jan Cremer (1940) Nederlands Tulpen
Afmetingen71 x 91.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Co Westerik - Volkszeebad 1956 kopen? Bied vanaf 295!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Volkszeebad 1956
TechniekLitho
Afmetingen72.5 x 57.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Co Westerik - De losgelaten vlieger kopen? Bied vanaf 245!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands De losgelaten vlieger
TechniekLitho
Afmetingen74 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 245
Jan Cremer - Zeefdruk: Inverno II- 2002 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: Inverno II- 2002
Afmetingen30 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Aat Verhoog - Spiegel aan de wand, kopen? Bied vanaf 605!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Spiegel aan de wand,
Afmetingen110 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 605
Gerard Verdijk - zeefdruk: Transformation - 1973 kopen? Bied vanaf 55!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands zeefdruk: Transformation - 1973
Afmetingen70 x 49.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55