5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Er worden 143 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Rinus van der Neut - Geen titel kopen? Bied vanaf 125!
Rinus van der Neut - Geen titel

Geplaatst doormachteld45

Jaartal1961
Afmetingen39 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - zeefdruk ‘Landschap’ - 1989 - ingelijst kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer - zeefdruk ‘Landschap’ - 1989 - ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1989
Afmetingen74.5 cm x 96.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Ton Pape - Figuur 2319 kopen? Bied vanaf 30!
Ton Pape - Figuur 2319

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorPrivateartcollector

TechniekAquarel
Afmetingen40 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Ton Pape - Figuur 56 kopen? Bied vanaf 30!
Ton Pape - Figuur 56

Tekening / Aquarel

TechniekAquarel
Afmetingen21 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Will Leewens - Compositie kopen? Bied vanaf 650!
Will Leewens - Compositie

Geplaatst doorRDA

Afmetingen47 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Roede - tekening ‘zonder titel’ - 1985 kopen? Bied vanaf 150!
Jan Roede - tekening ‘zonder titel’ - 1985

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1985
TechniekPotlood
Afmetingen53 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - ‘Hartentulp’ - grote zeefdruk uit 1992 kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - ‘Hartentulp’ - grote zeefdruk uit 1992

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
Afmetingen90 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aat Verhoog - De ruiters van de tijd kopen? Bied vanaf 50!
Aat Verhoog - De ruiters van de tijd

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorErwinKoster

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen53 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Jan Cremer - L'Histoire des coeurs 04, kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer - Jan Cremer - L'Histoire des coeurs 04,

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen75 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theo Bitter - De parkieten kopen? Bied vanaf 180!
Theo Bitter - De parkieten

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooratelierm

Jaartal1983
TechniekGouache
Afmetingen57 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Cremer - zeefdruk: L'histoire des Coeurs III - 1998 Groot kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer - zeefdruk: L'histoire des Coeurs III - 1998 Groot

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen85 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Will Leewens - De Kat kopen? Bied vanaf 975!
Will Leewens - De Kat

Geplaatst doorRDA

Jaartal1982
Afmetingen85 cm x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Andrea - Twee vrouwen en een geit - Litho kopen? Bied vanaf 45!
Kees Andrea - Twee vrouwen en een geit - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - MARIJKE kopen? Bied vanaf 45!
Herman Berserik - MARIJKE

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkunstpeer

TechniekLitho
Afmetingen33.5 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Co Westerik - Tekening/ aquarel - Ingelijst (1993) kopen? Bied vanaf 795!
Co Westerik - Tekening/ aquarel - Ingelijst (1993)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1993
TechniekAquarel
Afmetingen60 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - Zeefdruk, vrouwfiguur - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Kees van Bohemen - Zeefdruk, vrouwfiguur - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1978
Afmetingen79 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1945
TechniekGouache
Afmetingen38 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - VROUWENFIGUUR / KLEURZEEFDRUK / 90x70cm / SIG / PASSE-PARTOUT kopen? Bied vanaf 195!
Kees van Bohemen - VROUWENFIGUUR / KLEURZEEFDRUK / 90x70cm / SIG / PASSE-PARTOUT

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Afmetingen68 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Cremer - Litho, Tulpen kopen? Bied vanaf 1!
Jan Cremer - Litho, Tulpen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk, Drie tulpen op een gekleurd veld - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 1!
Jan Cremer - Zeefdruk, Drie tulpen op een gekleurd veld - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1999
Afmetingen90 cm x 105.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Paul Citroen - litho - Mart Kempers kopen? Bied vanaf 35!
Paul Citroen - litho - Mart Kempers

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Jan Cremer - Kleurenzeefdruk PROVENCE ZEER LUXE LIJST!!! kopen? Bied vanaf 399!
Jan Cremer - Kleurenzeefdruk PROVENCE ZEER LUXE LIJST!!!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

Jaartal1989
Afmetingen84 cm x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Walter Nobbe - Stilleven met jongensportret kopen? Bied vanaf 65!
Walter Nobbe - Stilleven met jongensportret

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1982
TechniekLitho
Afmetingen54 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aat Verhoog - De paardenrace kopen? Bied vanaf 30!
Aat Verhoog - De paardenrace

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen42 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pat Andrea - Schetsboek Pat Andrea kopen? Bied vanaf 110!
Pat Andrea - Schetsboek Pat Andrea

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1982
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk. Fiume azzurro, zeefdruk (groot!). kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer - Zeefdruk. Fiume azzurro, zeefdruk (groot!).

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2001
Afmetingen120 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Paul Citroen - Litho: "Piet" - 1976 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen - Litho: "Piet" - 1976

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jan van Heel - Gouache 1985 kopen? Bied vanaf 450!
Jan van Heel - Gouache 1985

Geplaatst doorardworks

Jaartal1985
TechniekGouache
Afmetingen87 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Paul Citroen - potloodgesigneerde Litho portret jonge vrouw - oplage 100 ex - GROOT! kopen? Bied vanaf 28!
Paul Citroen - potloodgesigneerde Litho portret jonge vrouw - oplage 100 ex - GROOT!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorartpointamsterdam

TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Paul Citroen - litho - Piet Clement kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen - litho - Piet Clement

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jan Cremer - Old Dutch Masters 1965 kopen? Bied vanaf 285!
Jan Cremer - Old Dutch Masters 1965

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPointever

Jaartal1977
Afmetingen112 cm x 151 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Paul Citroen - Litho - 1977 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen - Litho - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen64.5 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
George Lampe - Onderwater 1961 kopen? Bied vanaf 750!
George Lampe - Onderwater 1961

Geplaatst doorVollekunst

Jaartal1961
Afmetingen103 cm x 133 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Frans Vollmer - Place Maubert Paris kopen? Bied vanaf 45!
Frans Vollmer - Place Maubert Paris

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekDroge Naald
Afmetingen25 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jan Cremer - Tulpenveld maar met lijst! kopen? Bied vanaf 235!
Jan Cremer - Tulpenveld maar met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
Afmetingen77 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Pat Andrea - Onbekend kopen? Bied vanaf 1750!
Pat Andrea - Onbekend

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1993
TechniekPotlood
Afmetingen25 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jan Cremer - Provence I & II kopen? Bied vanaf 599!
Jan Cremer - Provence I & II

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJacobs

Jaartal1989
Afmetingen70 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Maarten van Dreven - zonder titel kopen? Bied vanaf 30!
Maarten van Dreven - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorBayard

Jaartal1983
Afmetingen53.5 cm x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Gerard Fieret - 3 portret tekeningen + 5 Fieret bierviltjes uit de verzameling van Ben Moritz kopen? Bied vanaf 75!
Gerard Fieret - 3 portret tekeningen + 5 Fieret bierviltjes uit de verzameling van Ben Moritz

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKellyXL

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen27 cm x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jan Cremer - TULPEN kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - TULPEN

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkunstpeer

Jaartal1992
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Abstracte compositie - 2002 kopen? Bied vanaf 199!
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Abstracte compositie - 2002

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1992
TechniekGouache
Afmetingen105 cm x 84.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Lotti van der Gaag - Verbondenheid met elkaar kopen? Bied vanaf 300!
Lotti van der Gaag - Verbondenheid met elkaar

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorZoey

Jaartal1976
TechniekAquarel
Afmetingen52 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Theo Bitter - St. Remy de Provence kopen? Bied vanaf 185!
Theo Bitter - St. Remy de Provence

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMasblanc

Jaartal1954
TechniekAquarel
Afmetingen41 cm x 59.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan Cremer - Three Tulips Nr.I kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - Three Tulips Nr.I

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1992
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Ria Exel - Uittreding kopen? Bied vanaf 35!
Ria Exel - Uittreding

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1980
TechniekDroge Naald
Afmetingen38 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jan Cremer - Tulpenveld kopen? Bied vanaf 120!
Jan Cremer - Tulpenveld

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
Afmetingen23 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Co Westerik - zonder titel kopen? Bied vanaf 210!
Co Westerik - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Livinus van de Bundt - Liggend Naakt - Litho kopen? Bied vanaf 45!
Livinus van de Bundt - Liggend Naakt - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1945
TechniekLitho
Afmetingen22 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst