5. Gemeenschap S. '45

Gemeenschap S. '45

Opgericht in 1945

Schiedamse Kunstenaars Gemeenschap S. '45

In 1945 besloten de Schiedamse schilders om samen te gaan werken, vanuit dit initiatief werd de Schiedamse Kunstenaars Gemeenschap S. 45 opgericht. De leden van de S. 45 hadden enkele verwachtingen ten tijde van de oprichting. Ze dachten dat na de oorlog alles weer goed zou worden en dat de mensen zich na alle ellende zouden gaan richten op "het schone". De vereniging was aangesloten bij de gederatie van Kunstenaars, dus de leden van de S. 45 waren geen amateurs. De Schiedamse Kunstenaars Genootschap toonde hun werken tentoon in het centrum van Schiedam. Elke zes weken werden deze werken vernieuwd, die ook direct door mensen gekocht konden worden.

Herman Paradies - Blaak en Wolfshoek, van de Leuvehaven af gezien (Vooroorlogs Rotterdam) 092-HP kopen? Bied vanaf 30!
Herman Paradies (1883-1966) Nederlands Blaak en Wolfshoek, van de Leuvehaven af gezien (Vooroorlogs Rotterdam) 092-HP
TechniekLitho
Afmetingen22.5 x 37.7 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 30