5. St Lucasgilde Haarlem

St Lucasgilde Haarlem

Opgericht in 1496

Sint-Lucasgilde Haarlem

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighield met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. De eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het Sint-Lucasgilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw.

Hendrik Spilman - De Buurt By Bloemendaal kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Spilman (1721-1784) Nederlands De Buurt By Bloemendaal
TechniekHandgekleurd
Afmetingen26 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Hendrik Spilman - Slot Abkoude, Dorp Abkoude, originele kopergravure kopen? Bied vanaf 25!
Hendrik Spilman (1721-1784) Nederlands Slot Abkoude, Dorp Abkoude, originele kopergravure
TechniekGravure
Afmetingen34 x 28 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 25
Nicolaes Berchem - De oude en de jonge herder kopen? Bied vanaf 50!
Nicolaes Berchem (1621-1683) Nederlands De oude en de jonge herder
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen29 x 37 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
Frans Hals - Biographie critique kopen? Bied vanaf 10!
Frans Hals (1582-1666) Nederlands Biographie critique
TechniekHardcover
Afmetingen21 x 15.5 cm (h x b)
€ 10