Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 - Verkocht

Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!
Prenten & Uitgaves

Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!Dirk Homberg - Litho , “Aapjes” – ca 1935 kopen? Bied vanaf 10!
  • Dirk Homberg (1885-1952)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Varia
Onderwerp Dieren
Afmetingen 28 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
  • Een litho uit ca 1935 van de Nederlandse kunstenaar Dirk Homberg (1885-1952).

    -Niet ingelijst. Jaartal onbekend.
    -Afmetingen: Blad, 34,5 x 24 cm. Beeld, 28 x 19 cm.

    -Herkomst: Uit een inboedel van een kunstverzamelaar.

    -Conditie: In goede staat. Het papier is ‘vergeeld’ en heeft in de marge, buiten beeld, lichte vlekjes.

    Zie ook de foto’s.

    (Gelijktijdig met deze ets bieden wij nog meer werk van Dirk Homberg ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

  • Informatie over de kunstenaar:

    Dirk Homberg, geboren 08-12-1885 in Rotterdam en overleden 13-05-1952 in Amsterdam, schilder, etser, tekenaar en kunsthandelaar.

    Opleiding: Academie voor Beeldende Kunsten Rotterdam. Leerling van J.H. Weijns.

    Als kunstenaar is hij vooal bekend om de etsen die hij gedurende twee verbijven in Indonesië maakte. Met verfijnde techniek en scherpe observaties legde hij het Nederlands-Indië van de 20er en 30er jaren vast. Dirk Homberg toonde in zijn etsen een grote liefde en interesse in Nederlands-Indië en zijn bewoners en legde vooral veel alledaagse beelden vast.

    Homberg schilderde, tekende en etste portretten, naakten, figuren, landschappen, stillevens en later ook Oosterse taferelen. Naast dit eigen werk handelde hij ook in dat van anderen. Hij was gehuwd met Nita Hannema, een leerlinge van hem.

    Literatuur: Mak van Waay 1944; Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 501; Jacobs 1993; Haks/Maris 1995 , p. 126.

    Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

In goede staat. Het papier is ‘vergeeld’ en heeft in de marge, buiten beeld, lichte vlekjes.
Binnen Nederland € 8,00

Dirk Homberg (1885-1952)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
626 verkochte items
Alle items van deze verkoper (23)
19 cm
28 cm