Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique

Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique kopen? Bied vanaf 40!
Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique kopen? Bied vanaf 40!Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique kopen? Bied vanaf 40!Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique kopen? Bied vanaf 40!Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique kopen? Bied vanaf 40!Gilles Robert de Vaugondy - Carte Des Parties Nord et Ouest de L' Amerique kopen? Bied vanaf 40!
  • Gilles Robert de Vaugondy (1688-1766)
Type kunstwerkCartografie
Periode< 1800
TechniekGravure
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen34 x 42 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Omschrijving
Gilles Robert de Vaugondy
Gilles Robert de Vaugondy (1688–1766) was een Frans geograaf en cartograaf.

De Vaugondy werd in 1688 geboren en verkreeg op enig moment de functie van hofgeograaf van Lodewijk XV. Gilles Robert was een kleinzoon van de cartograaf Nicolas Sanson, van wie hij onder meer kopergravures van kaarten erfde.[1]

Er zijn geen cartografische producten van De Vaugondy bekend, anders dan die welke hij samen met zijn zoon Didier Robert de Vaugondy vervaardigde. Zij golden als toonaangevende Franse cartografen in een flink deel van de achttiende eeuw.[2] Zij produceerden kaarten, globes en in 1757 hun Atlas universel. Waar mogelijk was deze gebaseerd op het nieuwste, door landmeters geproduceerde kaartmateriaal. Ook konden ze voor materiaal een beroep doen op de Franse marine.[3] De De Vaugondy's berekenden voor vele punten op hun kaarten een nauwkeurige lengte en breedte.

In 1760 volgde zijn zoon hem op als hofgeograaf. Gilles Robert overleed in 1766.
Conditie Goed
De kaart is uitgeven In 1774 , handgeschept papier .In goede staat ,
ConditieRedelijk
De kaart is in redelijke staat ( goed) maar is linker bovenzijde bijgewerkt met ander stukje papier . Zie afbeelding
Binnen België € 9,50
Naar België € 9,50
Naar Duitsland € 17,09
Europese Unie € 18,09
Wereldwijd € 25,75

Starttijd10-4-2024 om 20:08
Eindtijd24-4-2024 om 20:37
Openingsbod € 40
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieGent,  België