Dirk Arnoldus Tavenraat - Pointillistische Waldszene - Tuschezeichnung
Kees van Dongen - La Seine oder la Sirene, Litho
Simon de Heer - Bäuerin mit Milchkanne im Hof - Ets
Art des Kunstwerks | Zeichnung / Aquarell |
Jahr | 1917 |
Technik | Pastell/Kreide |
Stil | Impressionistisch |
Thema | Landschaft |
Gerahmt | Gerahmt |
Maße | 23 x 31 cm (h x b) |
inkl. Rahmen | 45.5 x 51 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Amsterdam
04-08- 1885 – Edam 17-09-1956
Jan
Cornelis Bander (1887-1956) is nog steeds niet vergeten in Edam en
Volendam. Jan Bander werd geboren in Amsterdam, maar vestigde zich in
1907 in Edam. Hij bleef er tot zijn dood wonen. Samen met zijn
echtgenote, de schilderes Léonie Bander-Lutomirski (1887-1981),
heeft hij een grote impuls aan het culturele leven in Edam-Volendam
gegeven. Jan en Leonie Bander maakten vele tekeningen, etsen en
schilderijen van Edam, Volendam, en het omliggende
weidelandschap.
Bander
was bijvoorbeeld van 1908 tot 1932 verbonden aan de Stads
Tekenschool, waarvan hij in 1928 directeur werd. Hij was bovendien
betrokken bij de oprichting van de Vereniging Oud Edam in 1943.
Zustand | Sehr gut | ||
Ort des Objekts | Alkmaar, Niederlande |
Startzeit | 10-3-2020 um 23:33 |
Endzeit | 18-3-2020 um 21:42 |