Ben Deiman - Foto, Serendipity IV – gerahmt
Ben Deiman - Foto, Serendipity I – gerahmt
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Simon Willem Maris
Den Haag 1873-1935 Amsterdam
Titel : Portret zijner dochter - MIES Maris.
Olieverf op doek.Geen lijst
Afmeting :52 cm x 66 cm. exclusief lijst
Gesigneerd : Linksboven - ingekrast. in de verf
Door het lichte, kleurige palet, resultaat van een studietijd aan de Antwerpse academie en daaropvolgende studiereizen naar Frankrijk en Italie, onderscheidt het werk van Simon Maris zich duidelijk van dat van zijn vader Willem Maris. Hij schilderde bij voorkeur figuren en portretten, waarvoor na 1908 vaak zijn vrouw Cornelia den Breejen en zijn kinderen Mies en Thijs model stonden. Tijdens de zomer trok de familie doorgaans naar Zandvoort, waar de kunstenaar behalve het mondaine strandleven ook veelvuldig zijn gezin schilderde. In het Amsterdamse kunstleven nam hij een vooraanstaande plaats in. Vlak na 1900 schilderde en schetste hij met Mondriaan en Arnold Gorter langs het Gein.
Startzeit | 30-1-2016 um 0:31 |
Endzeit | 10-2-2016 um 10:54 |