Willem den Ouden - 3 books, including a catalog raisonné.
Imanol Marrodán - Bilbao 30/09/2010 15:22h. (Identity Promises Series)
Type of artwork | Prints (signed) |
Year | 2012 |
Technique | Lithograph |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Dimensions | 48 x 70 cm (h x w) |
Incl. frame | 76 x 99 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Edition | 3/10 |
Mooie grote ingelijste litho van Marinus Fuit. Titel: "Paviljoen Welgelegen" . Jaar: 2012. Nummer: 3/10. Afmetingen incl lijst: H76 x b99cm. Afmetingen voorstelling: H48 x b70cm. Het werk is links onderaan gesigneerd met potlood door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.
Lijsten: Beschadigingen aan lijsten worden niet beschreven. Indien een werk achter glas is ingelijsten het glas is kapot, zal dit wel vermeld worden.
Verzenden: we verzenden op dinsdag - en donderdag.
Marinus Fuit, woonachtig in Haarlem, ontwikkelde zich als tekenaar-schilder autodidactisch. Een opleiding tot lithograaf aan de Amsterdamse Grafische School legde de technische basis voor zijn grafiek. In 1967 had hij zijn eerste solo-expositie in Amsterdam waarna vele solo- en groepstentoonstellingen door heel Nederland volgden.
Na aanvankelijke kubistische en ook wel surrealistische invloeden te hebben verwerkt kon Fuit halverwege de jaren zestig zijn beeldtaal niet meer in de vorige generaties kwijt en ontwikkelde zijn werk zich tot een zeer eigen uiting van het absurde in de nieuwe figuratie.
Fuit schildert suggestieve voorstellingen die uit verschillende, aan de werkelijkheid ontleende elementen worden opgebouwd. Het zijn grote composities met heldere overwegend primaire kleuren. De vormen zijn herkenbaar uit het dagelijkse leven. Je treft er flatgebouwen, schuttingen, een zee, blauwe lucht, lege balkons, een paaltje aan en ze worden fijntjes uitgevoerd in heldere composities die als een wiskundige uitwerking met strenge vormen en kleuren getoond worden. De mens-figuren, die aanvankelijk een rol speelden, zijn inmiddels uit zijn werk verdwenen. Het accent is geleidelijk aan verlegd naar objecten op zichzelf, die zodanig zijn verbeeld, dat ze een eigen leven lijken te leiden, als het ware afgesloten van de tijd. Deze objecten zijn dikwijls gesitueerd in de kuststrook tegen staalblauwe luchten. Het werk vormt de neerslag van existentiële ervaringen met metafysische reikwijdte.
Zijn zeer gedisciplineerde techniek is vooral gebaseerd op exact tekenen. Hij gebruikt aquarelverf, gouacheverf, Oost-Indische inkt en soms piëzografie.
Het werk van Fuit is moeilijk in een hokje te plaatsen. Vergelijkingen die er gemaakt worden zijn in de richting van (magisch)realistisch en surrealistisch, waarbij het werk van Giorgio de Chirico nogal eens genoemd wordt. In de Nederlandse beeldende kunst neemt het werk van Marinus Fuit een eigen positie in.
Condition | |
Condition | Very good |
In zeer goede staat | |
Shipment | |
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: 's-gravenzande, The Netherlands |
courier-service | If you are unable to collect a work yourself, you can engage a courier service to have the work collected. Click here for more information about how this works and view the rates. |
Shipment | Due to its size or fragility, it is not possible to send this item via regular mail |
Guarantee | |
Guarantee | By putting the item up for auction, I agree with the Terms of Guarantee as they are applicable at Kunstveiling regarding the accuracy of the description of the item |
The seller takes full responsibility for this item. Kunstveiling only provides the platform to facilitate this transaction, which has to be settled directly with the seller. More information.
Pick up | Yes, possible |
Location | 'S-GRAVENZANDE, The Netherlands |
Start time | 3-6-2021 at 21:39 |
End time | 11-6-2021 at 21:27 |