Helmut Newton - "Office Love, Paris" 1976
Johannes Itten - 3 books, including the early work
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 1945 to 1999 |
Technique | Lithograph |
Support | Paper |
Style | Expressionist |
Subject | Landscape |
Framed | Framed |
Dimensions | 26.5 x 30 cm (h x w) |
Incl. frame | 42 x 52 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Edition | Onbekend |
Een gesigneerde en ingelijste prent van de Nederlandse kunstenaar Toon Tieland (1919-2006), naar een schilderij van de kunstenaar uit 1983.
-Gesigneerd met potlood rechtsonder.
-Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Oplage onbekend.
-Afmetingen: Lijst, 42 x 52 cm. Beeld, 26,5 x 30 cm.
-Herkomst: Kunsthandel “Kunstgalerij Douwes & Reerink”, Amersfoort.
-Conditie: Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Antoon (‘Toon’) Wijnand Tieland, geboren 02-05-1919 in Amersfoort en overleden 30-08-2006 in Amersfoort, schilder en tekenaar.
Op 15-jarige leeftijd trad hij als huisschilder in dienst bij De Vaal. Toen hij echter in 1937 de Rembrandttentoonstelling had gezien, stond zijn besluit vast: hij zou kunstschilder worden en nam hij lessen bij Dorus Rover in Putten.
Toon Tieland schilderde in een persoonlijke stijl, die naïef expressionistisch wordt genoemd. Hij zei altijd dat hij door niets en niemand is beïnvloed, maar gewoon schildert wat hij ziet. Hij heeft zijn eigen beeldtaal ontwikkeld. Maar onbewust hebben de schilders van Sint-Martens-Latem hem toch beïnvloed. Ook het primitivisme dat Gauguin in de moderne kunst introduceerde kenmerkt Tielands schilderijen: een vereenvoudigde ruimtewerking, het opbouwen van de voorstelling in monochrome kleurvakken en het aanbrengen van contouren. Gauguins primitivisme combineert Tieland met het expressionisme van de Vlamingen.
Het oude stadshart van Amersfoort en het Vlaamse platteland zijn Tielands belangrijkste onderwerpen. Vaak zijn het verlaten sneeuwlandschappen met kale populieren en koude vriesluchten.
Toon Tieland was lid van vereniging Amersfoortse Kunstenaars Genootschap De Ploegh.
Literatuur: Scheen 1969-1970.
(bron: o.a. RKD, Amersfoort Art Galerie)
Afhandeling:
Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Condition | |||
Condition | Very good | ||
Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes. | |||
Shipment | |||
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Amsterdam, The Netherlands | ||
Shipment | Parcel post | ||
Price | Up to 2 kg.
| ||
Guarantee | |||
Guarantee | By putting the item up for auction, I agree with the Terms of Guarantee as they are applicable at Kunstveiling regarding the accuracy of the description of the item |
The seller takes full responsibility for this item. Kunstveiling only provides the platform to facilitate this transaction, which has to be settled directly with the seller. More information.
Pick up | Yes, possible |
Location | Amsterdam, The Netherlands |
Start time | 27-3-2019 at 14:43 |
End time | 7-4-2019 at 20:09 |