Helmut Newton - "Saddle I, Paris" 1976
Helmut Newton - "Claudia Schiffer" 1992
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Zeitraum | 1945 bis 1999 |
Technik | Litho |
Träger | Papier |
Stil | Expressionistisch |
Thema | Landschaft |
Gerahmt | Gerahmt |
Maße | 26.5 x 30 cm (h x b) |
inkl. Rahmen | 42 x 52 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Auflage | Onbekend |
Een gesigneerde en ingelijste prent van de Nederlandse kunstenaar Toon Tieland (1919-2006), naar een schilderij van de kunstenaar uit 1983.
-Gesigneerd met potlood rechtsonder.
-Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Oplage onbekend.
-Afmetingen: Lijst, 42 x 52 cm. Beeld, 26,5 x 30 cm.
-Herkomst: Kunsthandel “Kunstgalerij Douwes & Reerink”, Amersfoort.
-Conditie: Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Antoon (‘Toon’) Wijnand Tieland, geboren 02-05-1919 in Amersfoort en overleden 30-08-2006 in Amersfoort, schilder en tekenaar.
Op 15-jarige leeftijd trad hij als huisschilder in dienst bij De Vaal. Toen hij echter in 1937 de Rembrandttentoonstelling had gezien, stond zijn besluit vast: hij zou kunstschilder worden en nam hij lessen bij Dorus Rover in Putten.
Toon Tieland schilderde in een persoonlijke stijl, die naïef expressionistisch wordt genoemd. Hij zei altijd dat hij door niets en niemand is beïnvloed, maar gewoon schildert wat hij ziet. Hij heeft zijn eigen beeldtaal ontwikkeld. Maar onbewust hebben de schilders van Sint-Martens-Latem hem toch beïnvloed. Ook het primitivisme dat Gauguin in de moderne kunst introduceerde kenmerkt Tielands schilderijen: een vereenvoudigde ruimtewerking, het opbouwen van de voorstelling in monochrome kleurvakken en het aanbrengen van contouren. Gauguins primitivisme combineert Tieland met het expressionisme van de Vlamingen.
Het oude stadshart van Amersfoort en het Vlaamse platteland zijn Tielands belangrijkste onderwerpen. Vaak zijn het verlaten sneeuwlandschappen met kale populieren en koude vriesluchten.
Toon Tieland was lid van vereniging Amersfoortse Kunstenaars Genootschap De Ploegh.
Literatuur: Scheen 1969-1970.
(bron: o.a. RKD, Amersfoort Art Galerie)
Afhandeling:
Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Zustand | |||
Zustand | Sehr gut | ||
Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes. | |||
Sendung | |||
Abholen | Die Arbeit kann vor Ort abgeholt werden. Als Käufer müssen Sie Ihr eigenes Verpackungsmaterial mitbringen. Der Standort ist: Amsterdam, Niederlande | ||
Senden | Paketpost | ||
Preis | Bis zu 2 kg.
| ||
Garantie | |||
Garantie | Bei der Einstellung des Loses erkläre ich, dass ich den bei Kunstveiling geltenden Garantiebedingungen hinsichtlich einer korrekten Beschreibung des angebotenen Loses, zustimme |
Der Verkäufer übernimmt die volle Verantwortung für diesen Artikel. Kunstveiling bietet nur die Plattform für diese Transaktion an, die direkt mit dem Verkäufer abgerechnet werden muss. Mehr Information.
Abholen | Ja, das ist möglich |
Ort des Objekts | Amsterdam, Niederlande |
Startzeit | 27-3-2019 um 14:43 |
Endzeit | 7-4-2019 um 20:09 |