5. Pastel Society

Pastel Society

Opgericht in 1898

Pastel Society London

Sinds de introductie van pastelkrijt in de zestiende eeuw is het veel gebruikt door verschillende kunstenaars, waaronder grote namen als Degas, Toulouse-Lautrec en Mary Cassat. Het gebruik van pastel was voornamelijk in Frankrijk erg populair, hier werd dan ook de Société des Pastellistes opgericht. In Engeland werd in 1888 de eerste tentoonstelling met uitsluitend kunstwerken van pastel georganiseerd. Hierna werd al snel de Society of British Pasellists gevormd, die echter een kort bestaan kende vanwege vele kritieken. In 1898 werd een nieuwe poging gedaan en de Pastel Society werd gevormd. Als doel heeft de vereniging om het gebruik van pastel in de hedendaagse kunstwereld te promoten. De Society organiseert een jaarlijkse tentoonstelling, workshops, demonstraties en lezingen.

Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 350!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Portret - olieverf - 1924
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Willy Sluiter - Vollendamse Vissers kopen? Bied vanaf 650!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Vollendamse Vissers
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen56 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Willy Sluiter - Woonwagens kopen? Bied vanaf 375!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Woonwagens
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen69 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375