5. St Lucasgilde Delft

St Lucasgilde Delft

Sint-Lucasgilde Delft

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighield met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. De eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het Sint-Lucasgilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw. In Delft was het Sint-Lucasgilde gevestigd aan de Voldersgracht en vrijwel alle bekende Delftse schilders waren hier lid.

Harm Kamerlingh Onnes - Portret oudere dame kopen? Bied vanaf 300!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Portret oudere dame
Afmetingen72 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Harm Kamerlingh Onnes - Kinderwagen voor een huis in aanbouw kopen? Bied vanaf 225!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Kinderwagen voor een huis in aanbouw
TechniekAquarel
Afmetingen35 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Harm Kamerlingh Onnes - Land huis kopen? Bied vanaf 1000!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Land huis
Afmetingen42 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 1.000