Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika

Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!
Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - Aarden architectuur in Afrika kopen? Bied vanaf 250!
  • Henny Riemens (1928-1992)
TypeFotografie
Jaartal1957
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen23 x 17 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Henny Riemens (1928-1992) - Aarden architectuur in Afrika - 1957Zilver afdruk - Stempel van de fotograafPrachtige zilverdruk uit de jaren zestig van een foto uit 1957 van Henny Riemens (1928-1998), eerste echtgenote van de schilder Guillaume Corneille (1922-2010)
Print klaar om opgehangen te worden. Metaalkleurig frame en passe partout met zwarte rand - Open venster op de achterkant met de stempel van de fotograaf. Afmetingen : 23 x 17 cm. Afmeting met lijst: 33,5 x 27,5 cm
Foto van een emblematische aarden architectuur van Afrika die vele architecten inspireerde (Le Corbusier, Zaha Hadid, enz.)
Mooie compositie van de motieven: het spel van materialen en motieven heeft iets surrealistisch of abstracts, zoals Max Ernst. De kolf met zijn empirisch vlechtwerk staat naast een oppervlak van schubben en het dak neemt dierlijke vormen aan met zijn slanke horens. De afvoerpijp is als een tong die naar voren steekt. Het is een zeer sculpturale architectuur die de grens tussen de plantenwereld en de dierenwereld doet vervagen. Hier ontmoet de etnografie de subliminale visies van Georges Bataille of André Breton.
Naast Guillaume Corneille volgde Henny Riemens (1928-1992) alle momenten van de Cobra-groep en leverde als fotograaf een essentiële getuigenis over de groep. De meeste boeken over de Cobrabeweging reproduceren afbeeldingen van Henny Riemens, die in de daaropvolgende decennia op grote schaal werden verspreid. Gefascineerd door de lezingen van Levi-Strauss en de eerste filmreportages over Afrika, begon het echtpaar in 1956 aan het krankzinnige project om per jeep door Afrika te trekken en er helemaal in op te gaan. Het was niet Corneille's eerste reis: zijn passie voor Afrika werd al vroeg in de jaren veertig gewekt toen hij besloot Paul Klee's reis naar Tunesië te reproduceren. Elk met een Leica namen zij talrijke foto's van hun reizen, die twee jaar duurden: 1956 en 1957. Henny Riemens maakte een groot aantal foto's van Senegal, Nigeria, Ethiopië en Kenia, die een belangrijk bewijs vormen van de toenmalige manier van leven, die nog steeds bewaard is gebleven. Een tentoonstelling is in voorbereiding.
Herkomst: Collectie van Guillaume Corneille (1922-2010), schilder geboren in Luik uit Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra-groep met Karel Appel, Constant, Dotremont, Asger Jorn, Vinkenoog; Lucebert of Pierre Alechinsky.
Referenties van de fotograaf : - Ed Wingen: Henny Riemens, einn Nederlandse fotografe in Parijs, studio Koster, tentoonstellingscatalogus, 2005.- Ooggetuige van Cobra, Museum Fodor, Amsterdam, tentoonstellingscatalogus, 1988
Binnen België € 9,50
Naar Nederland € 18,50
Naar Duitsland € 18,50
Europese Unie € 18,50
Wereldwijd € 50,00

Henny Riemens (1928-1992)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  SBGallery
Lid sinds 2021
98 verkochte items
Alle items van deze verkoper (21)
17 cm
23 cm
Starttijd19-7-2021 om 16:35
Eindtijd26-7-2021 om 20:41
Openingsbod € 250
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieBrussels,  België