Vroeg werk van de in Amsterdam woonachtig en werkzame Jan Baas (1960).
Techniek: litho (kleur) - eigen druk
Titel: "de Put VI" - Baas heeft zijn jeugd doorgebracht in West-Friesland (Lutjebroek). Langs de grens van Enkhuizen ligt "de Put", een plas omzoomd door groen, vooral geliefd door sportvissers. Jan Baas heeft in zijn beginjaren een serie van werken gewijd aan "de Put".
De afbeelding heeft afmetingen: 48 x 29 cm
Oplage: 12 van 15
Het werk is rechtsonder met de hand (potlood) gesigneerd en voorzien van jaartal; linksonder staan oplage en titel.
Het blad is origineel zonder passe-partout ingelijst in een zwaar uitgevoerde blank houten lijst (3 cm dik) met glas, vermoedelijk door de kunstenaar zelf. Het geheel verkeert in een (zeer) goede staat en kan zo aan de muur!
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Over de kunstenaar:
Jan Baas werd geboren op 13 februari 1960 in Lutjebroek (Westfriesland, gelegen tussen Hoorn en Enkhuizen).
Baas is schilder, graficus en aquarellist. Hij volgde zijn opleiding aan de Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam aan de afdeling Schilderen/Grafiek van 1978-1983. Na zijn studie heeft Baas verschillende reizen over de wereld gemaakt en dat is in zijn kunst terug te zien in het kleurgebruik en de thema's. Ook de andere reizen naar o.a. Ghana, Mali, Spanje en Noorwegen zijn terug te zien in zijn werk.
Sinds 1983 is hij lid van Grafisch Collectief Thoets in Amsterdam, een werkplaats voor kunstenaars met een grote drukkerij voor litho, zeefdruk hoogdruk en diepdruk.
Hij ontving in 1987 de Titia Buning-Brongers prijs.
Jan Baas is lid van de Hollandse Aquarellisten Kring.
Zijn werk bevindt zich in vele bedrijfscollecties (o.a. READE Amsterdam, VSB-fonds, VSB bank, Fortis, Procter & Gamble, Novartis Seeds, European Cultural Foundation), diverse kunstuitleen collecties en in vele particuliere verzamelingen, waaronder die van H.K.H. Prinses Beatrix.
Jan Baas is docent tekenen en schilderen bij MK 24, Amsterdam en geeft les in de basiscursus, schilderen met olieverf en verzorgt drie maal per jaar een aquarel weekend.
Bron: www.janbaas.nl // www.kunstinhuis.nl