'Jan' Luitzen de Vries
Amsterdam 1960
acryl op doek 70 x 50 cm, gesigneerd rechtsonder en gedateerd 1993
annotatie verso en op spieraam: 'DeVries, 1993'
Jan Luitzen de Vries
Vries schilderijen kenmerken zich door felle, haast fluorescerende kleuren en scherpe, uitvergrote beelden die zich als het ware het netvlies indreunen. De ongecompliceerde verhaallijn maakt zijn werk voor iedereen toegankelijk. De opkomende en ondergaande zonnen, wolkenpartijen, opspattende golven en woestijnen vormen de landschappelijke kant van zijn werk, maar er zijn ook nachtelijke stadsbeelden, geometrische uitzichten en glas-in-loodachtige mozanektaferelen.
Nadat hij als taalkundige was afgestudeerd begon Jan Luitzen de Vries in 1990 te schilderen. Het werd het begin van een korte, succesvolle schildercarrière die voortduurde tot 1998. Met zijn figuratieve schilderijen, die hem de bijnaam 'de Nederlandse Roy Lichtenstein' bezorgden, was hij op vele exposities vertegenwoordigd. Belangrijke inspiratiebron was de pop art, een kunststroming die in het begin van de jaren '60 opkwam en zijn motieven ontleende aan de producten van de moderne consumptiemaatschappij zoals reclame, stripverhalen, televisie en kranten. Na 1998 legde De Vries zich toe op redactiewerk en werd hij een succesvol journalist en schrijver. Zijn werk is nog steeds te zien en te koop in diverse galeries en een groot deel van zijn collectie is te huur en koop via kunstuitleen.
Wordt verzekerd en goed verpakt verzonden via een lokale A+ Koerier en word verzonden zonder frame als canvas op hout.