Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst - Verkocht

Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!
Prenten & Uitgaves

Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!Kathe Kollwitz - “Tanz um die Guillotine” - Uit portfolio: Aus der Kollwitz-Mappe - ingelijst kopen? Bied vanaf 10!
  • Kathe Kollwitz (1867-1945)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Varia
Afmetingen 43 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd
  • Een prent uit het portfolio “Die Kollwitz-Mappe” van de Duitse kunstenares Käthe Kollwitz (1867-1945), getiteld: “Tanz um die Guillotine”.

    -Uitgegeven in ca 1930 door Kunstwart, Munchen door George D.W. Callwey.

    -Ingelijst in een houten lijst met glasplaat.

    -Afmetingen: Lijst, 43 x 33 cm. Beeld, 33 x 22 cm.

    -Conditie: Het papier is licht ‘vergeeld’.

    Zie ook de foto’s.

    Kan zo aan de muur.

    (Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog een werk van Käthe Kollwitz ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenares:

    Käthe Kollwitz (Koningsbergen, 8 juli 1867 – Moritzburg, 22 april 1945), geboren als Käthe Schmidt, was een Duitse beeldhouwer, etser, lithograaf, schilder en hoogleraar aan de kunstacademie.

    Opleiding: de Kunstacademie te Berlijn, Académie Julian (Parijs). Tijdens haar studie ontwikkelde Kollwitz een grote belangstelling voor de sociaaldemocratie, de vrouwenbeweging en het nieuwe naturalisme in de literatuur. Zij was sociaal betrokken en had veel oog voor het lijden van de arme en werkloze arbeidersbevolking tijdens de jaren ’20. Deze betrokkenheid kwam tot uiting in vele van haar werken.

    Käthe Kollwitz maakte tekeningen, etsen, lithografieën en houtsneden en, in het begin van haar loopbaan, ook enkele genrestukken in olieverf. Pas omstreeks haar vijfenveertigste begon zij te beeldhouwen.

    In 1933 werd haar werk 'entartet' (ontaard) verklaard en werd zij door de nationaalsocialisten verdreven van de Berlijnse Kunstacademie, waar zij sinds 1928 hoogleraar van de grafische afdeling was. In 1936 kreeg zij een expositieverbod en daarna heeft zij alleen nog getekend en gebeeldhouwd. In haar late werk nam het afbeelden van moeder en kind een centrale plaats in.

    Ondanks haar verkettering door het nazisme, waardoor haar bronzen beelden werden omgesmolten tot wapens, zijn bijna alle werken van haar 'bewaard' gebleven. De nazi's hadden de mallen van haar beelden over het hoofd gezien. Na de oorlog zijn de beelden opnieuw gegoten.

    Op 22 april 1945 stierf Käthe Kollwitz in Moritzburg op 77-jarige leeftijd.

    (bron: o.a Wikipedia en RKD)

    -Het ingelijste werk kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Het papier is licht ‘vergeeld’.
Binnen Nederland € 8,00

Kathe Kollwitz (1867-1945)

Duits Duits

Geplaatst door  kunst_ikhebje
611 verkochte items
Alle items van deze verkoper (29)
33 cm
43 cm