Chagall Bijbel met afbeeldingen van Marc Chagall
Illustrator: Marc Chagall
Overige betrokkenen: Martin Hartmann
Uitvoering: uitgave van het Nederlands en Vlaams Bijbelgenootschap
Jaar: 2001
Taal: Nederlands
Afmetingen: 52 x 260 x 180 mm
Gewicht: 1,77 kg
Conditie: Bijbel nieuwstaat, cassette lichte gebruikssporen, inscriptie: Kerst 2004
Info: In navolging van de Rembrandtbijbel is de Chagall bijbel verschenen. Het betreft een uitgave van het Nederlands en Vlaams
Bijbelgenootschap in de vertaling van 1951. Behalve de boeken van het Oude en het Nieuwe Testament bevat deze bijbel als
aanvullende informatie een uitgebreide toelichting bij de 72 opgenomen kunstwerken van Marc Chagall. Deze joodse kunstenaar
(1887-1985) heeft de bijbel - opmerkelijk genoeg ook het Nieuwe Testament - als belangrijke inspiratiebron gebruikt voor zijn indringende
bijbelplaten: 'Mijn afbeeldingen moeten de mensen helpen in gebed de weg naar God te vinden' was zijn credo. Mooie uitgave, dundruk,
duidelijk leesbare bladspiegel. Wit omslag met zwarte belettering; gestoken in cassette.
(Biblion recensie, Drs. A. Schipper)