Willy Jaeckel - Ets/Aquatint: Dante's Hell "Die Griffiede Komedie"

Willy Jaeckel - Ets/Aquatint: Dante's Hell "Die Griffiede Komedie" kopen? Bied vanaf 59!
Willy Jaeckel - Ets/Aquatint: Dante's Hell "Die Griffiede Komedie" kopen? Bied vanaf 59!Willy Jaeckel - Ets/Aquatint: Dante's Hell "Die Griffiede Komedie" kopen? Bied vanaf 59!Willy Jaeckel - Ets/Aquatint: Dante's Hell "Die Griffiede Komedie" kopen? Bied vanaf 59!
  • Willy Jaeckel (1888-1944)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts/Aquatint
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen36 x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Ets/Aquatint   van Willy Jaeckel. Titel: Dante's Hell  "Die Griffiede Komedie". Afmetingen blad: H35.5 x B28.5 cm. Afmetingen voorstelling: H30.5 x b23 cm. Het werk is, rechtsonder, met potlood gesigneerd door de kunstenaar.   De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Jaeckels vader was een openbare landbeheerder en hij was oorspronkelijk van plan boswachter te worden, maar een slechte gezondheid dwong hem zijn plannen te wijzigen. [1] Van 1906 tot 1908 studeerde hij aan de kunstacademie in Breslau, waarna hij zich inschreef aan de Academie voor Schone Kunsten van Dresden , onder leiding van Otto Gußmann [ de ] , een sierschilder. In 1913 verhuisde hij naar Berlijn om te werken als freelance kunstenaar en werd lid van de Berlijnse afscheiding in 1915. Vier jaar later werd hij verkozen tot lid van de Pruisische Academie van Beeldende Kunsten en werd hij leraar aan de Universiteit van de Kunst in 1925. [1]

Zijn eerste succesvolle schilderij was "Kampf" (strijd of strijd), een groot doek met een brullende, gespierde, naakte man. In 1928 ontving hij de "Georg-Schlicht-Preis" voor het "mooiste portret van een Duitse vrouw". [2]

Hij werd in 1933 benoemd tot universitair hoofddocent, maar werd ontslagen toen de nazi's aan de macht kwamen. Zijn studenten protesteerden en uiteindelijk werd hij hersteld. Deze overwinning was echter van korte duur. Degenen die bij hem lessen volgden, zouden waarschijnlijk niet afstuderen en in 1937 werden sommige van zijn werken officieel geclassificeerd als " ontaard ". [1] Als reactie hierop schilderde hij "Ploughman in the Evening" (1939), bedoeld om het nazi-concept van Blood and Soil weer te geven . Veel van zijn werken hebben de oorlog alleen overleefd omdat de nazi-regering ze uit Berlijn had verwijderd.

Hij verloor zijn studio door een bombardement in 1943 en hij werd begin volgend jaar gedood tijdens een andere inval. [1] Een van zijn belangrijkste werken, een vierdelige fresco- muurschildering in de bakkerij Bahlsen in Hannover uit 1917, werd later in 1944 vernietigd.

In goede conditie. Langs de randen zitten wat gele strepen. op de achterkant zitten wat plakresten van een vorige inlijsting. Goed ingelijst, valt dit in de lijst/onder de passepartout.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 21,95
Naar Duitsland € 21,95
Europese Unie € 21,95
Wereldwijd € 50,00

Willy Jaeckel (1888-1944)

Duits Duits

Geplaatst door  KiewitKunstplus
978 verkochte items
Alle items van deze verkoper (68)
27.5 cm
36 cm
Starttijd21-2-2022 om 10:26
Eindtijd7-3-2022 om 22:37
Openingsbod € 59
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland