Marianne Haselhoff - Ohne Titel
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Jahr | 1995 |
Träger | Geschöpftes Papier - Büttenpapier |
Stil | Surrealistisch |
Thema | Sport |
Gerahmt | Nicht gerahmt |
Maße | 56 x 76 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Auflage | 198/250 |
Erg
leuk werk van de hand van Marinus Fuit.
Afmeting
van het blad is 56 x 76 cm.
Fuit volgde een opleiding tot lithograaf aan de Amsterdamse Grafische School. Als schilder en tekenaar droeg hij in belangrijke mate bij aan de nieuwe ontwikkelingen in de figuratieve kunst. In 1967 had hij zijn eerste solo-expositie in Amsterdam waarna vele tentoonstellingen door heel Nederland volgden. Marinus Fuit woont en werkt in Haarlem
De
schilderijen van Marinus Fuit (Koog aan de Zaan, 1934) tonen een
vervreemde wereld.
Het
zijn voorstellingen die uit verschillende, altijd aan de
werkelijkheid ontleende, elementen worden opgebouwd.
De
vormen zijn herkenbaar - flatgebouwen, trappen, een tram, een paaltje
- en worden minutieus uitgevoerd in grote composities met strenge
vormen en heldere, overwegend primaire kleuren. Het werk verwijst
duidelijk naar de zichtbare wereld om ons heen, ondanks sterke
abstraheringen.
Langzamerhand
verdwenen de mensen uit zijn werk en bepalen alleen de objecten het
beeld. De horizon en het perspectief vervullen daarin een bijzondere
rol.
Zijn
werk suggereert vaak een onbegrensde ruimte. Het is de neerslag van
existentiële ervaringen met metafysische reikwijdte. Menselijke
aanwezigheid doet zich slechts vermoeden.
Zustand | Sehr gut | ||
Ort des Objekts | Alkmaar, Niederlande |
Startzeit | 29-6-2020 um 21:56 |
Endzeit | 15-7-2020 um 21:05 |