Ben Deiman - Foto, Serendipity IV – gerahmt
Jahr | 1973 |
Träger | Canvas |
Thema | Figuren |
Gerahmt | Nicht gerahmt |
Maße | 100 x 100 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Een prachtig groot schilderij van Theo van der Horst). Gesigneerd linksboven en gedateerd 1973.
Het werk verdient het om ingelijst te worden. Indien gewenst kunnen wij de inlijsting voor u verzorgen.
Theo van der Horst werd in 1921 in Arnhem geboren. Hoewel hij tot in de jaren zeventig exposeerde in galeries en musea koos hij daarna voor een kluizenaarsbestaan. Hij schilderde in een expressionistische stijl. De onderwerpen en kunstrichting waren vooral mensen, dieren en landschappen.
Theo was een zeer getalenteerd kunstenaar en heeft vele tentoonstellingen gehad, waarbij zijn werk door de recensenten en kunstkenners als uniek en herkenbaar werd beschreven. Los van nieuwe stromingen, mode en experimenten maakte Theo van der Horst meer dan 60 jaar schilderijen, etsen, gouaches, aquarellen etc.
De kunstenaar die in 2003 op 82 jarige leeftijd overleden is, schilderde als een voyeur met een ontwapenende bijna kinderlijke directheid, sociaal bewogen en soms met bijtende spot. Hij meed ook geen politieke onderwerpen.
Hij heeft ook vele bekende schilders geportretteerd die in de regio Arnhem hebben gewerkt zoals Johannes Gorter, Barend Ferwerda, Hendrik Valk, Gerard van Lerven, Theo Goedvriend, Andries Beeftink, Gert Stegeman, Antoon Markus, Klaas Gubbels en Geert Jan Buitenhuis.
In 1953 kreeg hij de Zeelandprijs. In 1962 kreeg hij de Quarles van Uffordprijs voor schilderkunst.
Zustand | Sehr gut |
Ort des Objekts | Apeldoorn, Niederlande |
Startzeit | 29-10-2020 um 18:47 |
Endzeit | 8-11-2020 um 19:27 |