Fernand Leger - silkscreen in colors on wove paper,1954
Pierre Collin - Deux gravures ''
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Période | 1945 à 1999 |
Mooi werk uit het begin van de jaren '60 van de hand van Ernst Vijlbrief. Afkomstig uit de portfolie 'Spel en Nederlaag'.
Met de hand gekleurde werken, dus in zekere zin uniek. Dit is nummer 178 uit een oplage van 300. Afmeting van het blad is 21,5 x 16,5cm.
Colofon:
'Deze tekeningen van Ernst Vijlbrief met begeleidende tekst van Simon Vinkenoog, werden in 300 genummerde exemplaren gedrukt en met de hand gekleurd ter gelegenheid van de tentoonstelling van schilderijen en gouaches in galerie 'De Posthoorn', Lange Voorhout, Den Haag, in de maand September 1961.'
Tekst Simon Vinkenoog:
'De laatste generatie, die nog kleur bekent, de Uwe, zal school gaan bij Ernst Vijlbrief. Zijn werk behoort tot geen school, of het zou die van het moeilijke zwart moeten zijn, dat opduikt en verdrinkt in de kleuren die hij onnadrukkeijk maar zeer aanwezig aanbrengt.
In een wisselwerking, aan geen procede onderhevig, spant en ontspant hij de steigerende paarden van het rood, geel, groen en bruin voor zijn geheime doeleinden. Een onnavolgbaar recept, een gehavend oponthoud: de rode lijn die niet rood meer is, de gele vlek die zijn benaming verliest - een roes, krachtdadig en vechtlustig teweeggebracht. Ingehouden in zijn tekeningen, opengerukt in zijn gouaches, samengedrukt in het grote formaat (waar kleuren sneuvelen en vormen uit de as herrijzen) van zijn schilderijen.
Wie meevecht geeft zich spoedig gewonnen. In dit spel geen verliezers, en om de eer van de overwinning zal niet worden gevochten.'
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Woudrichem, Les Pays-Bas |
Le lot se trouve à | Woudrichem, Les Pays-Bas |
Heure de début | 24-12-2017 à 13:18 |
Heure de fin | 7-1-2018 à 14:18 |