Willem den Ouden - 3 ouvrages, dont un catalogue raisonné.
Imanol Marrodán - Bilbao 30/09/2010 15:22h. (Série Promesses d'identité)
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Période | 1945 à 1999 |
Mooie, naoorlogse aquarel van de Rotterdamse haven, gesigneerd en gedateerd ' 55 (1955) links onder. De aquarel heeft een klein scheurtje aan de linkerzijkant, nauwelijks zichtbaar, maar toch! Verder in zeer mooie staat. Niet ingelijst. 30 x 44 cm
Jaap Kraanen werd geboren in 1903 in Rotterdam (NL). Reeds als kind hield hij zich bezig met tekenen, wat op school ook werd opgemerkt. Later, tijdens zijn werk als onder andere chauffeur in de jaren '30, volgde hij de avondopleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam, waar hij lessen kreeg in tekenen en schilderen. Nu beroemde leraren aan deze opleiding waren Antoon Derkzen van Angeren en Simon Moulijn. De grafische technieken die hij later veel toepaste, met name de lithokunst, heeft hij zichzelf aangeleerd. Naast litho's maakte Kraanen houtsneden, gouaches, tekeningen, aquarellen en schilderijen.
Le lot se trouve à | Utrecht, Les Pays-Bas |
Heure de début | 18-1-2018 à 20:14 |
Heure de fin | 25-1-2018 à 20:19 |