Wim Motz - Saxophoniste - Membres
Marc Chagall - Bible de Luther avec images de Marc Chagall - allemand
Herman Stammeshaus - Port d'Ornival - Gravure sur bois
Jan Montyn - À mon avis, c'était : le nord et le sud des Pays-Bas
Type d'œuvre d'art | Sculptures / Objets |
Période | 1945 à 1999 |
Kunstenaar : Theo Lenartz ( Heerlen 1937 - )
Titel/Voorstelling: "Glasobject / wandrelief "
Datering: 1980
Medium /Techniek : glassmelttechniek
Maten : 100 x 35 cm
Gesigneerd: rechtsonder
Conditie : goed ( 4 ophanggaatjes in de hoeken, door kunstenaar aangebracht)
Theo Lenartz (Heerlen, 18 november 1937) is een Nederlandse kunstenaar. Na de ambachtschool werkte hij enkele jaren in een meubelfabriek. Mede op advies van zijn broer Frans Lenartz, die zelf tekende en schilderde, ging hij op 19-jarige leeftijd naar de Stadsacademie voor Toegepaste Kunsten in Maastricht en werd daar tweemaal winnaar van de Lucasprijs. Daarna was hij twee jaar student aan de Jan van Eyck Academie bij Jaap Min (schildersklas). Hij maakte reizen in Spanje, Israël, Griekenland en de Verenigde Staten. Hij exposeerde in vrijwel alle grotere plaatsen in Zuid-Limburg en erbuiten in Breda, Brussel, Delft en Dokkum. Als monumentaal kunstenaar begon hij met wandschilderingen in het Groene kruis-gebouw en de Philipshal te Molenberg. Imposant zijn de glas-in-loodramen in de sporthal Varenbeuk in Heerlen-Noord. Houtreliëfs, betonreliëfs, glasmozaïeken van zijn hand kan men vooral vinden in bouwwerken in Zuid-Limburg. Zijn helaas inmiddels verwijderde, veertig meter lange waterpartij op de Promenade, was een markant punt in het Heerlense koopcentrum. Daarnaast maakte hij ook veel wanden, vaak in glas, en ontwierp hij interieurs. Veel van die werken zijn inmiddels door sloop en verbouwing verloren gegaan. Erkenning voor zijn werk blijkt uit de uitnodigingen die hij krijgt om te exposeren tijdens de tweejaarlijkse Florence Biennale. Dat zijn werk ook als controversieel beschouwd wordt blijkt uit het feit dat werk van hem tijdens de Florence Biennale van 2007 door een bezoeker zwaar werd beschadigd.
Heure de début | 5-3-2015 à 20:34 |
Heure de fin | 15-3-2015 à 20:59 |