Titel: Titel onbekend / zonder titel (“Winterlandschap").
Kunstenaar: Adriaan Marinus Geijp (ook Geyp)
Techniek: Olieverf op paneel.
Jaartal: onbekend.
Afmetingen: Lijst, 29,5 x 24cm. Beeld, 18 x 12 cm.
Ingelijst: In een houten lijst.
Gesigneerd: Rechtsonder met initialen
Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.
Conditie: In uitstekende staat, geen beschadigingen.
Dit werk is authentiek bevonden door van der Aalst Fine Art in samenspraak met de kleinzoon van de kunstenaar. Momenteel wordt er gewerkt aan een overzichtsboek van het oeuvre van de kunstenaar.
Dit werk wordt zorgvuldig verpakt verzonden. Afhalen is ook mogelijk in Veghel.
Over de kunstenaar:
Adriaan Marinus Geijp (ook Geyp) Adriaan Marinus Geijp (ook Geyp) (Middelburg, 22 november 1855 - Den Haag, 9 november 1926) was een Nederlands kunstschilder.
In Middelburg was hij huisschilder en decoratieschilder. Later ontwikkelde hij zich tot kunstschilder en volgde enige tekenlessen aan de Tekenacademie in Middelburg. Hij verhuisde met zijn vrouw Margaretha Jenneke Krauz en twee kinderen naar Den Haag rond 1880. Zijn atelier was gevestigd aan de Hekkelaan. Hij bleef daar de rest van zijn leven in Den Haag wonen.
Zijn tekentalent had hij van zijn vader Johan Frederik Geijp, maar verder was hij autodidact. Adriaan, of André, zoals hij ook wel genoemd werd, schilderde vooral landschappen, boslandschappen, strand- en ijsgezichten. Hij voelde zich aangetrokken tot de Haagse School.
Hij verkocht veel van zijn schilderijen aan een Rotterdamse handelaar. Met zijn vrouw kreeg hij in totaal zeventien kinderen van wie de meesten niet oud werden. Met zijn schilderstalent maakte hij veel schilderijen, waarvan een aantal verworven zijn door diverse musea en daar ook worden tentoongesteld. Momenteel wordt gewerkt aan een monografie over Geijp.