Anton Martineau - ‘POETRY OF A DUAL TALENT’ - oplage 125 ex
Jan Beranek - Beranek voor Beranek glas studio. KOBALTBLAUW sierstuk.
Techniek | Gouache |
Stijl | Modern |
Onderwerp | Figuren |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 68 x 57 cm (h x b) |
Incl. lijst | 93 x 73 cm (h x b) |
Gesigneerd | Ongesigneerd |
Een groot ingelijst werk van de Nederlandse kunstenares An Beerman (1928-2014).
-Het werk is goed ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat. Ingelijst door Kunsthandel Petri, Amsterdam.
-Afmetingen: Lijst, 93 x 73 cm. Beeld, 68 x 57 cm.
-Het werk is niet zichtbaar gesigneerd. Achterop het werk staat getypte informatie: naam en adres van de kunstenares, de titel van het werk en de gebruikte techniek: "polymeer gouache".
Herkomst: Uit een nalatenschap.
Conditie: In zeer goede staat.
Zie ook de foto's.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenares:
-Stijl: Haar werk wordt wel getypeerd als poëtisch realisme of poëtisch expressionisme. Ze schilderde figuratief met een poëtische penseelvoering haar geheel eigen verstilde en indringende werkelijkheid.
An Beerman liet zich inspireren door het dagelijks leven. In haar werk vormden kinderen, volwassenen, dieren en het landschap het verhalende karakter van haar schilderijen. De scènes lijken uit het leven gegrepen maar in Beermans' verbeelding krijgen ze iets wonderlijks. Vaak spreekt uit haar kunstwerken een humoristische ondertoon, maar vaker nog overheerst een sfeer van verstilling en melancholie. Door de uitdrukking van de gezichten lijkt het alsof Beerman de toeschouwer wil laten meekijken in haar blikveld, op zodanige wijze dat de sfeer invoelbaar wordt.
-Literatuur: Jacobs 1993.
Voor meer informatie over An Beerman: http://anbeerman.nl/
Titel: "Jongens met step". Staat vermeld op de achterkant.
Kunstenaar: An Beerman.
Techniek: "polymeer gouache". Staat vermeld op de achterkant. Polymeerverf was de benaming voor "acrylverf". Tot in de jaren zeventig bleef het gebruikelijk de naam "polymeerverf" te reserveren voor de dispersies in water en "acrylverf" voor dispersies in minerale oplosmiddelen, maar dat naamonderscheid wordt nu niet meer gebruikt.
LET OP:
-Het werk zal afgehaald moeten worden (in Amsterdam).
Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan dit werk niet verzonden worden.
-Het werk kan eventueel via een koerier bezorgd worden. Zie de informatie onderaan deze pagina.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Conditie | |
Conditie | Zeer Goed |
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 2-7-2018 om 8:27 |
Eindtijd | 10-7-2018 om 19:55 |