Zeldzaam en fascinerend werk van deze markante kunstenaar, prachtig van kleur en verso gesigneerd.
Anton Lutgerink (alias Dartèl) was een schilder die, vooral in de jaren zestig met zijn avant-gardistische abstracte (ZERO) composities, grote successen beleefde in de binnen- en buitenlandse kunstwereld. Daarnaast voerde hij vele monumentale opdrachten uit voor diverse opdrachtgevers in binnen en buitenland. Hij was onder andere bevriend met Jan Cremer en Jan Sierhuis in die tijd.
Medio jaren 70 verkoos de schilder een leven in isolement in het noorden van Frankrijk en schilderde hij voornamelijk nog figuratief.
Plaats van werkzaamheden: Rotterdam, Amsterdam, Milaan en Frankrijk.