Candido Portinari - PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 - Verkocht

PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!
Grafiek (handgesigneerd)

PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!PORTFOLIO 15 LITHOS BRAZILIE CANDIDO PORTINARI 1903 - 1962 kopen? Bied vanaf 99!
  • Candido Portinari (1903-1962)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

CANDIDO PORTINARI - 1903 - 1962

PORTFOLIO 15 LITHOS

BOEK MET 15 LITHOS IN DE MAAT 36 X 54 CM

boek is genummerd 804/1000

jaar 1954 / lithos gesigneerd in de plaat

gebonden kaft,Goede staat, achterzijde kaft wat verkleurd

15 x lithos in perfecte staat

start 129,= nog geen 10 e per stuk

olieverf schilderijen van deze kunstenaar worden vekocht tot wel 300,000 euro

Cândido Portinari (voluit: Cândido Torquato Portinari) (Brodowski, 29 december 1903 – Rio de Janeiro, 6 februari 1962) was een Braziliaanse kunstschilder.

Hij werd op een koffieboerderij in het binnenland van de deelstaat São Paulo geboren en bracht zijn jeugd door in het kleine plaatsje Brodowski. Zoals veel Brazilianen in die tijd waren zijn ouders Italiaanse immigranten.

Als telg uit een arme familie volgde hij slechts de lagere school. Toch liet hij vanaf zijn kindertijd zijn artistieke roeping blijken en zijn lage vooropleiding weerhield hem er niet van om in 1918 een plaats te verwerven op de Escola Nacional de Belas Artes (ENBA) in Rio de Janeiro. In 1928 eindigde hij op een concours als eerste en won hij een reis naar Parijs waar hij tot 1930 zou blijven.

In het jaar van zijn terugkomst ontmoet hij de negentienjarige Uruguayaanse Maria Victoria Martinelli met wie hij de rest van zijn leven zou delen. Om zijn jonge gezin te kunnen onderhouden begon hij in 1931 met het schilderen van de portretten. In 1935 neemt hij met zijn werk CAFÉ deel aan een expositie van het Carnegie Instituut in Pittsburgh waar het een eervolle vermelding krijgt. Het schilderij laat een koffieplantage zien zoals die algemeen waren in de regio waarin hij woonde.

Hij werd lid van de Partido Comunista Brasileiro en stelde zich verkiesbaar als senator in 1947. Vanwege de vervolging van Communisten moest hij kort daarna naar Uruguay vluchten. Hij keerde terug naar Brazilië in 1951 maar gedurende de laatste 10 jaar van zijn leven zou hij aan een slechte gezondheid lijden.

Portinari stierf op 58-jarige leeftijd aan loodvergiftiging. Hij was op uitnodiging van de gemeente Milaan een grote expositie van 200 werken aan het voorbereiden. De loodverbindingen in zijn verf zijn hem uiteindelijk fataal geworden.

Werk van hem bevindt zich onder andere in het Museu de Arte Moderna, het Museu de Arte de São Paulo en in het VN-hoofdkantoor in New York

Starttijd15-9-2015 om 19:42
Eindtijd23-9-2015 om 20:42